Zdravotníci Nemocnice AGEL Prostějov pomohli v roce 2020 přivést na svět celkem 835 dětí, a to při 833 porodech. "Dvě maminky porodily dvojčátka," vysvětluje mluvčí nemocnice Radka Miloševská.

Rodiče pro své ratolesti volili tradiční i neobvyklá jména. Mezi chlapeckými to byli například Javier, Oskar, Emir, Rajmund, Nathaniel, Antoni nebo Kvido. U děvčat se zase objevila jména jako Dorothea, Berenika, Malia, Melany Isabell, Justýna, Naomi, Adriana nebo Ida.

První byla Elenka. Holčička na sebe nechala čekat.

"První miminko narozené v letošním roce v naší nemocnici se narodilo v neděli 3. ledna 2021 v 7.12 hodin, jmenuje se Elenka," informuje Radka Miloševská.

Růžové čepičky

Radost maminkám nově narozených miminek udělají i nové čepičky.

"Letos jsme si pro rodiče miminek, která se narodí v naší nemocnici, připravili překvapení. Jsou to čepičky pro novorozence s nápisem „Už jsem tady“," usmívá se mluvčí Miloševská a dodává: "Doufáme, že malý dáreček na památku udělá radost."

Soukromí a komfort

Porodnice Nemocnice Prostějov nabízí budoucím maminkám tři samostatné uzavřené klimatizované porodní boxy, které poskytují rodičce i jejímu partnerovi maximální soukromí. Součástí těchto boxů je kromě speciálních polohovacích lůžek také porodní vana, rehabilitační balony, žíněnky, sprcha, křeslo, rádio s CD přehrávačem.

Nejmodernější porodní místnosti tak umožňují nespočet alternativních způsobů vedení porodu. Porodnice Nemocnice Prostějov je také držitelem titulu Baby Friendly Hospital, tedy nemocnice přátelské k dětem. Po porodu je samozřejmostí bonding i zavedený systém rooming-in na oddělení šestinedělí.

POČET NAROZENÝCH DĚTÍ V NEMOCNICI AGEL PROSTĚJOV

2017 - 859

2018 - 895

2019 - 832

2020 - 835