„Ten milion nám bude určitě chybět. Věřím však, že vše dopadne dobře a my se spolu se sponzory adaptujeme na podmínky druhé ligy,“ uvedl k nelehké situaci Michal Bartošek, předseda HK Jestřábi Prostějov, který už letos dostal z městské kasy čtyři miliony korun.

Stejnou sumu obdrželi i basketbalisté. V případě, že se dostanou do play off, mohou se těšit na zmíněnou milionovou odměnu. Je to reálné, Orli jsou momentálně na třetí příčce v republice.

„Bonus v podobě jednoho milionu korun byl z naší strany motivací pro sportovce. Teď už je ale jasné, že hokejistům vyplacen nebude,“ komentoval dění na ledě z pohledu radnice prostějovský místostarosta Pavel Drmola.

Zůstává otázkou, zda oba v Prostějově populární sporty bude radnice v budoucnu podporovat stejnou měrou.

Žádný z prostějovských radních na ni zatím nezná odpověď.

„Podporou klubů se budeme cíleně zabývat až ve chvíli, kdy se začne připravovat rozpočet na příští rok,“ konstatoval místostarosta Miroslav Pišťák. Dlužno dodat, že finanční plán Prostějova se loni dotvářel ještě na sklonku roku.

Hokejisty, jimž se momentálně moc nedaří, hodlá radnice v každém případě podporovat dál. „Hokej v Prostějově zachováme,“ přislíbila městská zastupitelka a členka dozorčí rady HK Jestřábi Prostějov Alena Rašková.