Podle náměstkyně primátora Aleny Raškové je důležitým aspektem spokojenosti lidí fakt, že všechny autobusy jsou nízkopodlažní. Maminky s kočárky, děti nebo vozíčkáři tak mají usnadněné cestování.
„Ještě v době, kdy v Prostějově bylo nízkopodlažních vozů málo, si lidé vybírali právě ty spoje, které tuto výhodu nabízely. Byl opravdu problém, aby se maminka s kočárkem dostala do autobusu bez pomoci ostatních. Mnohokrát jsem byla svědkem, že musela prosit o pomoc cestující. Vozíčkáři na tom byli stejně. To dnes zcela odpadá," míní Alena Rašková, která má dopravu ve své gesci.
Autobusy, které jezdí na stlačený zemní plyn, nabízí i výhody pro nevidomé. U většiny vozidel je hlášení, podle kterého se slabozrací či slepí lidé mohou lépe orientovat.
„Při vyslání požadavku ze speciálního ovladače, který tito lidé mají k dispozici, se z autobusu ozve informace, o jaký spoj jde a kam jede. Pro všechny slouží plný informační systém a myslím si, že veškeré části města jsou dobře spoji pokryty," uvedl ředitel autobusové divize FTL Jiří Hloch.
Lidé také mohou posílat na radnici svoje připomínky ke změnám jízdních řádů.
„Pokud to jen trošku jde, snažíme se spolu s FTL lidem vyhovět a časy co možná nejvíce přizpůsobit. Například jsme přidávali nové spoje do průmyslové zóny, a to na odpolední a noční směny. Po tom lidé, kteří cestují za prací, hodně volali," dodala náměstkyně primátora.
Za městskou hromadnou dopravou se v průzkumu umístily mateřské a základní školy, za nimi skončily zdravotní a komunální služby. Z veřejných služeb jsou lidé nejméně spokojeni s fungováním městské policie.