Lístky na kulturní akci jsou v prodeji od pondělka.

„Volné lístky jsou například do kavárny. K volnému prodeji máme určených dvě stě dvacet lístků," uvedla Věra Janálová z Městského divadla v Prostějově.

Letošní ples začne v pátek slavnostním zahájením ve dvacet hodin.

Lístky na něj se začaly prodávat od deseti hodin v pondělí 4. ledna.

Podle ředitelky divadla Jany Maršálkové jde přitom o menší část z nich.

„Zažila jsem ve funkci dva městské plesy. Docela velkou část vstupenek na ně si nechává pořadatel, tedy magistrát. Do prodeje jich jde jen pár," sdělila k události, kterou bude uvádět ředitel knihovny a herec z divadla Point Aleš Procházka.

Během plesu vystoupí například taneční skupina Crock 14, která má na programu kankán.

Termín? Kdo to ví, už s tím počítá

Přípitek na úvod plesu pak pronese primátorka Alena Rašková.

Ta se také vyjádřila k tomu, kdy se dostaly lístky do prodeje. Podle ní se se čtyřmi dny na jejich nakoupení dalo počítat.

„Plesy jsou vždy první pátek v roce. Kdo to ví, už s tím počítá. O tom, že bychom vstupenky na ples prodávali dříve jsme nemluvili," uvedla Alena Rašková.

Vyjádřila se zároveň k účasti na minulém plese. Během něj byla k vidění řada prázdných stolů, které nikdo během celého večera neobsadil.

„Kdo chce jít na ples, půjde. Kdo nechce, toho na něj nic nepřitáhne. Z toho důvodu jsou jakékoli atrakce navíc na plese zbytečné. S výjimkou stužkovacích plesů už na takové akce mladí lidé nechodí a minule probíhaly dva plesy současně. To se také projevilo na návštěvnosti toho městského," sdělila primátorka.