Akce, zahajující plesovou sezónu v celém okresu i tentokrát přilákala řadu osobností veřejného života. Nechyběla ředitelka místní nemocnice Marie Marsová, ředitel knihovny, toho večera také moderátor, Aleš Procházka či ředitel nejstaršího gymnázia v Prostějově Michal Šmucr.

Dorazila ale také politická elita, včetně například Jaroslava Faltýnka, hlavně však primátorky města Aleny Raškové.

Do dalšího roku popřála hlavně zdraví a připomněla, že ples se, opět, odehrává při příležitosti výročí řady významných událostí.

"Roky 1918, 1938, dále pak také 1948 a 1968 byly v našich dějinách převratné. Ať tedy další rok s osmičkou na konci, 2018, přežije celý národ ve zdraví," řekla v úvodním slovu.

O kulturní prožitky se pak postarala muzikálová zpěvačka Irena Kousalová, která přenesla hosty z plesu do muzikálů Bídníci či Pomáda, a také taneční škola Progress. Ta měla naopak za úkol úvodní polonézu.

Po ní už se účastníci přesunuli do salonků, kavárny a tanečního sálu, kde je čekala živá kapela, tanec a samozřejmě také tombola.

"Letos jsme se rozhodli pro změnu, a tak rada schválila zakoupení zlatého náhrdelníku jako hlavní ceny," informovala Ivana Hemerková.