Jednou jim, třikrát nám

S poctivostí zřejmě daleko dojít nechtěla partnerská dvojice, která zvolila v jednom z prostějovských supermarketů rafinovaný způsob krádeže. Předminulou neděli vyjížděli strážníci řešit večerní drobnou krádež. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že šestadvacetiletá žena a jednačtyřicetiletý muž si před vstupem na prodejní plochu vzali mobilní čtečku zboží, se kterou lze během nákupu načítat vybrané položky a následně je zaplatit u expresní pokladny.

"Dvojici ovšem čestné nakupování zjevně nic neříkalo. Muž v regálech vybíral zboží a nosil ho ženě. Ta některý artikl čtečkou naskenovala a jiný ne. Veškeré zboží pak vkládala do nákupního koše. Z jejího počínání bylo patrné, že tak jedná úmyslně," informovala mluvčí prostějovských městských policistů Tereza Greplová.

Pozorný pracovník ostrahy, si nečestného jednání povšiml díky kamerovému systému a ihned vše nahlásil na městskou policii. Dvojice prošla s plným nákupním košem přes pokladní zónu, kde byla zadržena. Část zboží byla zaplacena a část ne. Hodnota všech věcí, které se tímto způsobem pokusili odcizit, se vyšplhala na částku 4391 korun. Odcizené zboží si žena následně odkoupila. Celá záležitost byla předána s důkazním materiálem příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

Hustá mlha nebyla dobrým průvodcem

Až úsměvný případ řešili strážníci v pondělních nočních hodinách. Přijali telefonické oznámení na linku 156, že z hřiště u základní školy E. Valenty je slyšet volání o pomoc. Strážníci uvedenou lokalitu začali důkladně prohledávat a nalezli jednačtyřicetiletého muže.

"Muž byl v lehce podnapilém stavu a chtěl si přes areál zkrátit cestu domů. To, že byla hustá mlha, pro něj byla veliká nevýhoda. Díky ní dotyčný na hřišti zabloudil a nedokázal najít cestu ven," popsala Tereza Greplová s tím, že strážníci ztracenému muži ze svízelné situace pomohli a ten pak mohl v klidu odejít domů.

Po hádce zamkl dveře a odešel

Partnerské neshody kvůli alkoholu. Ve čtvrtek odpoledne vyjížděli strážníci na žádost Policie ČR, prověřit telefonické oznámení na Sídliště Svobody, kde mělo v jednom z bytů docházet k partnerské hádce. Na místě se hlídce podařilo zkontaktovat čtyřicetiletou ženu.

"Ta byla uvnitř bytu a se strážníky komunikovala přes dveře. K celé události uvedla, že se před chvílí pohádala s přítelem a ten jí po hádce vzal mobil a odešel z bytu, ve kterém ji uzamkl, aby se nedostala ven," uvedla mluvčí Greplová a dodala: "Po krátké době, kdy byli strážníci na místě se muž do bytu vrátil. Při podání vysvětlení uvedl, že s partnerkou mají dlouhodobé vztahové problémy."

Dle jeho slov žena nad míru konzumuje alkohol, což často zapříčiňuje jejich konflikty. Celou situaci, ke které došlo, strážníkům potvrdil. Zjištěné protiprávní jednání pětatřicetiletého muže projedná příslušný správní orgán.