Netopýr chtěl do infocentra

V úterních ranních hodinách měli strážníci o zábavu postaráno. Příčinou byl netopýr u dveří infocentra vedle radnice.

"Strážníci létajícího savce odchytili a následně předali pracovníkům ochránců přírody na Husově náměstí," informovala mluvčí městských policistů Tereza Greplová.

Zmožen usnul u automatu

Ve úterý před šestou hodinou ranní se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátila obsluha herny s tím, že má v provozovně podnapilého spícího muže. Strážníci třicetiletého spáče probudili.

"Dotyčný byl zorientován a schopen samostatného pohybu. Zařízení po provedené kontrole muž opustil a vydal se směrem ke svému bydlišti. Protiprávní jednání v tomto případě nebylo zjištěno," popsala výjezd mluvčí Greplová.

Ilustrační foto.
Mladou ženu na Vápenici srazilo auto, skončila v nemocnici

Dvojice sprejerů byla zadržena

Všímavý občan stál za dopadením dvou sprejerů v okrajové části města. Strážníci vyrazili na místo činu po oznámení skutečnosti na linku 156 v úterý v podvečer. Oznamovatel sdělil, že dva muži sprejují na zeď.

"Strážníci nedaleko místa činu zadrželi podezřelé muže odpovídající popisu. Jednalo se o dvojici ve věku 38 a 39 let. Oba měli ruce čerstvě potřísněné barvou," uvedla Tereza Greplová s tím, že pro podezření ze spáchání trestného činu byla přivolána hlídka Policie ČR. Policisté si oba pachatele i celou záležitost na místě převzali k dalšímu šetření.

Soused potřeboval rychle nové sedlo

V úterý v podvečer se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátila jednadvacetiletá žena s tím, že jí někdo ze sklepa v domě odcizil z jejího uzamčeného jízdního kola sedlo. K prověření události byla na místo vyslána hlídka. Strážníci za přítomnosti oznamovatelky zjistili, že sedlo je nasazeno na jiném jízdním kole.

"Šetřením celé události vyšlo najevo, že si sedlo půjčil soused, jelikož se mu jeho rozbilo a on spěchal do práce. Sousedku nestihl o svém činu informovat," informovala mluvčí prostějovských strážníků s tím, že úsměvná situace byla rázem vysvětlena.

Ženě nevadilo, že si soused sedlo půjčil. Vypůjčený artikl šestatřicetiletý muž namontoval zpět na jízdní kolo, kam patřil a protiprávní jednání se v tomto případě neprokázalo.

Uvízli v šatně na zimáku

Krátce před středeční půlnocí vyjížděli strážníci prověřit telefonické oznámení o uvízlých osobách v šatně zimního stadionu. Hlídka událost na místě potvrdila a zjistila, že se u dveří od šatny pokazila klika, která se zevnitř protáčela. Dveře šly otevřít pouze z venkovní strany.

Zákon schválnosti byl i to, že se uvězněné osoby nemohly dovolat ani správci, který se toho času pohyboval u ledové plochy v blízkosti rolby a telefon tak neslyšel.

Proto se sportovci rozhodli přivolat si na pomoc strážníky. Ti je z nechtěné pasti vysvobodili a pánové tak mohli v klidu odejít domů.

Ilustrační foto.
Slečna měnila kolo, zloděj jí z auta ukradl naditý batoh

Korela v mateřské školce

Ve čtvrtečních dopoledních hodinách byli strážníci přivoláni k odchytu korely, která se nacházela v trávě u Mateřské školy Dvořákova. Strážníkům se papouška podařilo chytit.

"Majitel, kterému korela uletěla má možnost si ji vyzvednout ve zverimexu ve Vodní ulici, kde byla předána pracovníkovi prodejny," uzavřela Tereza Greplová.