„A.S.A. nabídla nejlepší cenu,“ konstatoval při tiskové konferenci městské rady prostějovský starosta Miroslav Pišťák s tím, že vítěz dostane parkovací plochy do pronájmu na dobu neurčitou s tříměsíční výpovědní lhůtou.

„Smlouva nebude trvat dlouho,“ nechal se slyšet starosta, který, společně s radními připravuje nové řešení obsluhy parkovišť.

„Nabízí se zrušení pronájmu a určení správce,“ naznačila místostarostka Alena Rašková.

Strážníci vybírat nebudou

Starosta Pišťák přitom smetl ze stolu úvahu, že by výběr parkovného dostali na starost strážníci, tak jak to funguje v blízké Olomouci.

„Odmítám, aby poplatky vybírali městští policisté. Jejich úkol je jiný,“ řekl starosta.

Nejziskovější místa?

O zisk z placených parkovišť v Prostějově se zajímal člen městské finanční komise Pavel Burša (ODS). „Projekt pronájmu parkovišť mi připadá poněkud syrový. Podle mě to není to pravé,“ vysvětlil své pohnutky Burša, jemuž na radnici sdělili, že parkoviště loni vynesla zhruba tři miliony dvě stě tisíc korun.

Z hlediska jednoho odstavného místa byly přitom nejvýnosnější plochy v Plumlovské a Mlýnské ulici. Následovalo parkoviště ve Školní ulici, kde jedno parkovací místo vydělalo za rok deset až dvanáct tisíc.

Čím A.S.A. začne?

Jednatelka A.S.A. TS Prostějov Iveta Jurenová nedávno nastínila, jak si budoucnost parkování ve městě představují technické služby.

„V první řadě je nutné dostat parkující automobily z míst, kde nemají co dělat, a to mimo jiné proto, že překážejí pravidelnému blokovému čištění. Pak je třeba vymezit vyhrazená stání pro podnikatele, místní obyvatele a úředníky,“ vyjádřila se. A.S.A. chce vedení města navrhnout konkrétní řešení. (rh)

Prostějovský deník|Propagujte i svojí stránku