„Například jen za poslední dvě kola dražeb se tímto způsobem podařilo prodat osm parcel. Ve srovnání s tím byly první aukce hodně neúspěšné,“ uvedl Jiří Němec, který má prodej pozemků u nemocnice na starosti.

Spočítal, že celkem společnost, v níž působí, prodala už třicet těchto městských parcel. Dvacet jich dál čeká na své kupce.

„Prodejní cena byla téměř vždy ta vyvolávací, tedy třináct set korun za metr čtvereční. K navýšení došlo jen výjimečně,“ zmínil se Němec.

Nevěří, že se Prostějovu podaří prodat všechny nabízené pozemky.

Pozemky u patologie zůstávají na ocet

„Ty, které leží poblíž patologie, lidi odpuzují. Město je ale nezlevní, vůči ostatním kupujícím by to bylo diskriminující,“ vyjádřil se.

Prostějovský místostarosta Vlastimil Uchytil považuje projekt, v jehož rámci město za padesát milionů korun koupilo a zasíťovalo pole za nemocnicí, aby je nabídlo ke stavbám vilek, za úspěšný.

„Vždy jsem tvrdil, že nezáleží na tom, zda se parcely prodají hned, nebo za dva, tři roky,“ připomněl.

Dodal, že jeden nový dům u nemocnice byl necelý rok po první aukci zkolaudován, dalších sedm tam řemeslníci nyní staví.

Přibudou i sítě služeb

„Páteřní sítě, které jsme tam nechali vybudovat, nebudou sloužit pouze těmto domům, ale také další zástavbě. Vznikne zde totiž wellnes centrum s hotelem. Na šesti hektarech polí, které tam vlastníme, by pak mohlo časem stát dalších více než padesát rodinných domů,“ nechal se slyšet Uchytil. Míní, že o takové záležitosti budou rozhodovat nejspíš až zastupitelé vzešlí z podzimních voleb.

Na téma velkého parku, který je na polích poblíž nemocnice zakreslen v územním plánu, místostarosta Uchytil řekl:

„Ta půda je majetkem soukromého subjektu. My nemáme důvod územní plán měnit.“