Vyjádření představitelů města zpočátku směřovala k tomu, že by radnice byla ochotná část pozemků odkoupit. Postupně se však stále častěji mluvilo o tom, že by parcely měla raději prodat samotná firma Astria Group, která je aktuálně z větší části vlastní. Jiří Pospíšil však ve čtvrtek potvrdil, že začala jednání s Czechinvestem o tom, zda by magistrátu neposkytl na odkup peníze.

„Jel jsem na jednání. Je zde stále nabídka firmy Astria Group městu. Záleží ale na tom, zda dostaneme na odkup pozemků v průmyslové zóně dotace," uvedl náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Podle svých slov bude o možnostech města zjišťovat více informací.

„Zatím příliš konkrétních informací o tom, jaké podmínky bychom kvůli dotaci museli splnit, nemáme. Očekávám, že tyto podmínky nám pošlou písemně," dodal Jiří Pospíšil.

Přilákání investorů

Už dříve se vyjádřil, že město by chtělo parcely nabídnout novým investorům.

„Je to otázka průmyslové zóny. Pokud dostane město solidní nabídku, zkusíme na získané pozemky nalákat nové investory," řekl na konci loňského prosince náměstek Deníku.

Také samotní lidé si podle svých slov přejí, aby se pozemky využili. Při venčení psů či cestě do práce se jim však zatím naskýtá pohled na prázdný areál s několika hromadami suti.

„Plocha by se měla využít," sdělila Emílie Siberová. Na dotaz, zda se nebojí, že nepříliš hlučný provoz nahradí rušnější odpověděla, že obavy nemá.

„Hlavně když bude práce. Strašných firem tady v okolí pozavíralo," dodala.