„Basketbalový klub obdrží i s motivačním bonusem pět milionů korun, volejbalový klub milion a půl, boxeři rovný milion. Hokejový klub Jestřábů pak získá miliony čtyři, bonus pro něj není žádný,“ spočítal prostějovský místostarosta Pavel Drmola.

Vysvětlil, že bonusy jsou finanční pobídky, které mají kluby motivovat, aby dosahovaly co nejlepších výsledků. „Pokud se basketbalisté neprobojují do play off, tak ztratí z naší podpory milion korun. Volejbalistky přijdou v této situaci o sto tisíc, kdyby se ale nedostaly do Evropské ligy žen, tak by přišly o půl milionu. V případě, že se oddíl boxu umístí v extralize hůře než do třetího místa, bude jeho podpora ze strany města nižší o sto tisíc korun,“ shrnul místostarosta Drmola.

Prostějovský deník se zeptal Ivana Pospíšila, člena správní rady BK Prostějov, jak hodnotí podporu města a šanci na bonus. „Vážíme si podpory města zvlášť v dnešní těžké době, kdy spousta firem, tedy sponzorů, může mít problémy s penězi. Věřím, že bonus za play off na sto procent získáme,“ prohlásil.

Také šéf prostějovských hokejistů Zdeněk Zabloudil netajil spokojenost. „Je perfektní, že nás město dál podporuje. Uděláme maximum, abychom měli co nejlepší výsledky,“ slíbil.

Bez městských peněz by se podle trenéra prostějovských rohovníků Radoslava Křížka neboxovalo. „Člověk může být šťastný za každou korunu. Děkujeme,“ vyjádřil se směrem k radnici.

S díky nešetřila ani Monika Medková, manažerka VK Prostějov. „Za podporu jme vděčni, děkujeme všem zastupitelům. Uděláme vše pro to, abychom Prostějov a Českou republiku skvěle reprezentovali v lize mistryň,“ reagovala.

Kolik mají výše zmíněné kluby členů a s jakými rozpočty v sezóně 2008/09 hospodaří?

Basketbalový klub Prostějov pracuje s dvě stě padesáti dětmi, celkem má pak o třicet členů víc. Jeho rozpočet činí osmadvacet milionů korun.
Hokejový klub Jestřábi čítá dvě stě pětaosmdesát zúčastněných osob, z toho je dvě stě hokejistů do patnácti let, šedesáti není ještě dvacet roků a pětadvacet jich je z řad seniorů. Jeho rozpočet disponuje s téměř jednadvaceti miliony korun.

Volejbalový klub Prostějov má stovku členů, přičemž osmdesáti z nich nebylo ještě osmnáct let. Rozpočet má sedmnáctimilionový.

Boxerů působí v DTJ Prostějov šestasedmdesát, z toho sedmatřicet je juniorů a kadetů. V jejich pokladně se za sezónu otočí dva miliony tři sta tisíc korun.