Ve čtvrtek 10. října proběhlo v obřadní síni prostějovské radnice přivítání nově narozených miminek prostějovského regionu. Slavnostní akt vedl zástupce města, Jan Krchňavý. Celý program navíc kulturně zpestřila krátká pěvecká vystoupení žáků ze Základní školy Edvarda Valenty.

Ve své slavnostní řeči pak zástupce města, Jan Krchňavý, přednesl nejen slova uvítání, ale mluvil i o zodpovědnosti a důležitosti láskyplného vztahu mezi rodiči a dětmi.

„Nezapomeňte prosím v dnešní uspěchané době na to, že harmonický vztah rodičů a dětí, je tím nejdůležitějším, co bude formovat osobnost vašich ratolestí. Právě při narození dítěte i těsně po něm si v plném rozsahu uvědomujeme, co všechno pro nás samotné museli vykonat naši vlastní rodiče. Jakou láskou a péčí nás zahrnovali, a proto jim za to buďme vděční.“

„Města netvoří jen budovy, ulice a úřady, ale v první řadě společenství jeho občanů. Město jsme my, Prostějované, od nejmenších po seniory,“ dodal zastupitel rady města, Jan Krchňavý.

V samotném závěru se pak s hrdými rodiči a jejich miminky rozloučila Martina Drmolová, programová a kulturní produkční města Prostějova.

„Z celého srdce vám přejeme, abyste navždy milovali své maminky a tatínky a šťastně vykročili do života, který vás teprve čeká. Gratuluji vám a přeji vám hodně zdraví.“