„V souvislosti s uzavírkou Petrského náměstí specialisté upravili intervaly na semaforech,“ informoval na tiskové konferenci rady města prostějovský starosta Jan Tesař. Dodal, že město zatím uzavření jedné ze svých nejfrekventova­nějších křižovatek zvládá bez větších dopravních obtíží.

Místostarosta Vlastimil Uchytil potvrdil, že radnice nechala kvůli uzavírkám poklidit aktuálně nejvíc zatížené komunikace. Nechce totiž, aby lidé žijící v jejich okolí, polykali prach vířený automobily.

„Přednostně jsme zadali vyčistit ulice Šárku a Okružní,“ uvedl místostarosta Uchytil s tím, že úklid města po zimě, kdy je třeba silnice a chodníky zanesené posypovými hmotami především zamést, samozřejmě pokračuje.

Stavbaři začali rondel na Petrském náměstí budovat 15. března, zprovoznění plánují na 31. srpna letošního roku. Uzavírka křižovatky spojující ulice Dolní, Wolkerova a Újezd platí po celou tuto dobu budování.

Stavba přijde na zhruba třiadvacet milionů korun. Investory, kterými jsou Olomoucký kraj a město Prostějov, si od kruhové křižovatky slibují lepší plynulost provozu.

SOUVISEJÍCÍ

FOTO: Stavba rondelu: po cigárku na oběd

Stavba rondelu sebou přinese půlroční objížďku