„Nikdo z města mi o tomto rozhodnutí nedal vědět. Chtěla bych tam vybudovat galerii a podkrovní byt, ale musím nejdříve sehnat zájemce, kteří do toho se mnou půjdou,“ reagovala Skácelová ze sjezdovky v Deštné, kde ji včera zastihl redakční telefonát.

Mluvčí města Jana Gáborová sdělila, že cena všech nemovitostí činí dohromady milion dvě stě tisíc korun. „Jde o objekty k bydlení na náměstí Svaopluka Čecha číslo 1 a 2 a budovu občanské vybavenosti v ulici Demelova 4 v Prostějově,“ upřesnila s tím, že kupující se ve smlouvě zaváže provést nejpozději do deseti let ode dne podpisu rekonstrukci všech převáděných objektů.

To je však v rozporu s dřívějším prohlášením radních. „Do tří let rekonstrukce a pak provoz,“ shrnul podmínky na podzim loňského roku prostějovský místostarosta Miroslav Pišťák.

Proč tento obrat? „Kupní smlouva bude perfektně ošetřena, vyhneme se veškerým možným rizikům,“ vysvětlil Vlastimil Uchytil, další místostarosta Prostějova. Přesto podle něj nelze očekávat, že prodej historických domů nechají zastupitelé zcela bez připomínek. „Předpokládám, že se okolo tohoto bodu strhne na zasedání, které se bude konat jedenadvacátého dubna, dlouhá diskuse,“ míní.

Není bez zajímavosti, že Lenka Skácelová chtěla loni spolu s dalšími dvěma kupci získat od města ptenský zámek. Nevyšlo jí to. Vysvětlila to tím, že někdo z jejích partnerů si koupi rozmyslel.

Rodina Skácelové vlastní i zničený hotel Zlechov u plumlovské přehrady. Slibuje, že jakmile bude voda v přehradě čistá a bez sinic, pak se nově upravené prostory tohoto kdysi věhlasného výletního centra otevřou.

Lenka Skácelová stojí také za přestavbou bývalého kina v Mostkovicích. Jsou v něm nyní garsonky.