"Nechceme rušit hody jako takové, ale jsme nuceni přistoupit k těmto opatřením, abychom minimalizovali riziko šíření nákazy. Každopádně zachovejme chladnou hlavu a dodržujme hygienická opatření. Věřím, že i s těmito omezeními se dají letošní hody prožít příjemně a v klidu,“ říká primátor František Jura.

Omezení se dotkne především stánkářů.

"Nebudou povoleny žádné jiné stánky, než na náměstí T. G. Masaryka, Žižkově náměstí a Pernštýnském náměstí. Seznam stánkařů, kteří obdrželi dopis od pořadatelského kulturního klubu DUHA, má k dispozici městská policie a jiným prodejcům nebude umožněno stánek postavit," informuje náměstkyně primátora Milada Sokolová a dodává: "Povoleno je pouze sto stánků. Prodejci obdrželi mapu a pokyny k umístění stánků tak, aby byly zajištěny potřebné rozestupy."

Prodejci, kteří byli zvyklí nabízet své zboží u kolotočů a v Kostelní ulici, tak mají pro letošek smůlu.

"Tam žádné stánky povoleny nebudou. Tyto prostory budou určeny čistě pro zábavu a kolotočáře," informuje dále náměstkyně Sokolová.

Před pódiem jen tisíc lidí

Kulturní program bude, ale s omezením.

"Všechna vystoupení se odehrají na pódiu před radnicí. Před pódiem budou sektory opatřené vstupními brankami s turnikety, které budou počítat lidi. Pokud uvnitř bude tisíc lidí, tak už nebude nikdo další vpuštěn, pokud někdo sektor neopustí," popisuje bezpečnostní opatření Milada Sokolová.

Hanácké slavnosti odstartují v sobotu odpoledne, hlavní program se uskuteční v neděli 13. září již od osmé hodiny ranní. Vrcholem programu bude koncert slovenské zpěvačky Kataríny Knechtové.