"Závod proběhl v krásné atmosféře. Diváci, děti i rodiče si to užili. Lesopark nabízí perfektní prostředí," komentoval jeden z organizátorů Jiří Štvrtecký.

Kilometrovou trať, na které se děti brodily vodou, přelézaly uměle vytvořené překážky nebo tahaly pneumatiky, zdolali všichni závodníci. "Chystali jsme to od půl sedmé ráno. Samozřejmě jsme to připravovali déle. Byl to první závod, takže chybky byly, ale doběhli všichni a to je hlavní," dodal Štvrtecký.

Všeobecná tělesná příprava, to je to, co dnešním dětem chybí. Proto jsou závody tohoto typu mezi prcky tolik oblíbené.

"Samozřejmě vidím nedostatky, ale těší mě spokojené úsměvy dětí. Nesmírně si vážím podpory rodičů, kteří své ratolesti přihlásily. Děkuji jim také za to, že dětem pomáhali na těžších překážkách. Do rodinného sportovního života to patří," zamyslel se po závodu další z pořadatelů Zdeněk Lhota a pokračoval: "Musím také poděkovat skupině Spartan race training groupe pod vedením Pepého Funy za nezištnou pomoc s organizací. V hlavě se nám už honí další možné závody. Dnes to byl sprint, příště bude trať delší."

V nedělních závodech vyhráli úplně všichni co doběhli. V cíli totiž na každého účastníka čekala medaile.

"Jóó, dal sem to. Mám zlatou medaili," pravil těsně po doběhu pětiletý Martin, jehož šťastně zářící oči hovořily za všechny komentáře.