„Maturovala jsem z češtiny, angličtiny, francouzštiny a matematiky. Nejhorší byl pro mě asi český jazyk a literatura. Vytáhla jsem si otázku na dílo Jana Husa a paní profesorka mě svými otázkami dokázala občas zaskočit. Levou zadní jsem naopak zvládla matematiku, kde jsem rýsovala kružnice a popisovala různá tělesa,“ prozradila bezprostředně po maturitní zkoušce studentka oktávy wolkrova gymnázia Jana Čarná.

„Celkově to dopadlo lépe než jsem čekala. Když to tak vezmu, měla jsem velké štěstí na otázky. Počítám, že můžu dostat jedničky a dvojky,“ podotkla Jana s tím, že těm, kdo mají zkoušku z dospělosti ještě před sebou, vůbec nezávidí. Jedním z takových je třeba její spolužák Tomáš Kozárek. „Přestože maturuji koncem týdne a měl bych teď sedět někde v knihách, snažím se své kamarády podporovat, aby se nezhroutili. Nosím jim občerstvení a při vyšších teplotách je ovívám. Zatím to všichni oceňují,“ pochlubil se Tomáš.

Tento týden maturují také dvě třídy studentů prostějovského reálného gymnázia a obchodní akademie. Příští týden pak odstartují maturity v Konici. „Letošní ročník byl slabý. Od pondělka do středy bude skládat zkoušku z dospělosti pouze dvacet studentů,“ uvedl ředitel konického gymnázia Jaromír Schön.