Ten se svými společníky a pomocníky z řad učitelek během tří hodin bavil děti v maskách princezny, upíra či kovboje, které měly kromě soutěží připravené i občerstvení. Malí návštěvníci si mohli také vyzkoušet jednu z tradičních zábav plesů pro dospělé: tombolu. V ní mohli vyhrát různé ceny, od hraček, přes zápisníky až po společenské hry.

„Líbily se mi soutěže a nejvíc tombola," podělil se o své dojmy Petr Fiala, v tu chvíli už bez masky. „Měl jsem být za diskohvězdu, ale přišlo mi to divné, protože košile byla mé mámy," vysvětlil s úsměvem.

„Akce má už mnohaletou tradici, už ani nevím jak dlouhou přesně. Vždycky jsou nachystané nějaké soutěže," říká Iveta Slámová, ředitelka základní a mateřské školy v obci. Protože se akce koná už několik let, nemohla vždy využít prostor multifunkční budovy, která byla postavena až v květnu 2010. Pořadatelé tak dříve pořádali akci v hostinci U Eliášů.

Maškarní ples však možná v brzké době čeká další přesun.

„Přemýšlíme ale, že to bude poslední karneval v únoru nebo na přelomu března a února, a že tuto tradici zakončíme v roce 2015. To už bychom karneval udělali venku, na zahradě multifunkční budovy. Tím by se vyřešil problém s nedostatkem místa. Říkali jsme si, že bychom založili tradici a pořádali tuto akci první sobotu v červenci," plánuje ředitelka.

Autor: Michal Sobecký