Chráněné bydlení pro mentálně postižené a jejich rodiče dá přístřeší více než sedmi desítkám klientů.

„Naše cihla je béžová a stojí sto korun. Lidé si ji mohou odnést, nebo nechat na místě a my ji potom použijeme při stavbě charitního centra,“ uvedla koordinátorka akce Cihla Lucie Boudná z Charity Prostějov.

Během první půlhodiny si cihlu koupilo sedm lidí, drobným příspěvkem ale přispělo mnoho kolemjdoucích. Někteří využili příležitosti a pálenou hlínu označili vlastním podpisem. Za rodiče se zdobení ujaly děti.

„Postižených dětí je hodně a příspěvků pro ně naopak velmi málo. Každá charitativní akce je prospěšná,“ poznamenala Dagmar Kratochvilová, která peníze do zajištěné kasičky vhodila, ale cihlu nechala stavebníkům.
„Spousta lidí se v současné době zabývá Paroubkem, Bushem a Čunkem, ale málokdo myslí na lidi, kteří skutečně potřebují pomoc.

Oslovili mě pořadatelé několika dobročinných akcí, z nichž některé nebyly zrovna korektní. V případě akce Cihla jsem si ale stoprocentně jistý, že jde o dobrou věc,“ prohlásil Michael Foret s tím, že s prostějovskou Charitou by rád spolupracoval i nadále.