Nákupní areál chtěla mít v centru města a investovat do něj asi miliardu korun. Nestalo se, letitá kauza vyvrcholila v roce 2019, kdy soud potvrdil zneplatnění smlouvy města s developerem.

Manthellan nyní žádá odškodné zhruba 40 milionů korun. S informací přišel server idnes.cz. Firma požaduje částku jako vynaložené náklady a ušlý zisk.

Vizualizace Galerie Prostějov
Konec Galerie Prostějov? Manthellan u soudu prohrál, zbývá mu možnost dovolání

Server se odkazuje na primátora Prostějova Františka Juru, že návrh společnosti Manthellan na mimosoudní vyřešení vleklého sporu obsahuje požadavek na náhradu vynaložených nákladů ve výši 20 milionů.

„Druhou položku představuje požadavek na zaplacení ušlého zisku v hodnotě 20 milionů korun, kde je Manthellan ochoten přistoupit na nabídku městských pozemků v hodnotě 15 milionů,“ cituje primátora.

Centrum města Prostějova- Kasko, tržnice a obří parkoviště v Komenského
Manthellan chce po městu 320 milionů!

Dále uvádí, že návrh Manthellanu by měli za dva týdny projednat radní a navrhnout usnesení pro zastupitele, které bude podle Jury zřejmě obsahovat kladnou i zamítavou variantu.

Celá kauza odstartovala v červenci roku 2010 podpisem smlouvy o smlouvách budoucích mezi Manthellanem a Prostějovem.

Téměř desetileté spory rozsekl 22. ledna 2019 odvolací krajský soud, který potvrdil neplatnost smlouvy. Manthellan pak neuspěl s dovoláním k Nejvyššímu soudu. Už v roce 2019 poslala firma na radnici předžalobní výzvu na zaplacení 320 milionů korun, Prostějov to odmítl.

Jižní část centra města v okolí Špalíčku je stále předmětem nekončícího soudního sporu.
Manthellan svůj boj nevzdává, město ale ustupovat nehodlá

Součástí boje proti stavbě nákupního centra, který byl především bojem občanských aktivistů, byla mimo jiné snaha zachovat jediný velký společenský sál v Prostějově. Sál Kaska mezi tržnicí a Komenského ulicí.