V některých otázkách se nakonec místní shodli s lidmi ze Žešova. Například v potřebě opravit chodníky. „Našlo by se hodně věcí. Předně by to chtělo opravit silnice a chodníky. Ty jsou jak z dob Marie Terezie," míní například postarší žena oslovená nedaleko cukrárny ve Vrahovické ulici.

Své jméno uvést odmítla. Vendula Karibašičová se také nad tématem dopravy pozastavuje. Konkrétně shledává problém v počtu večerních spojů městské hromadné dopravy.

„Pokud se chci o víkendu dostat večer do Prostějova, je to složité. Poslední autobus jezdí snad v devět a já musím jet taxíkem. Místo devíti korun platím sice devadesát, ale jít večer sama bych nechtěla," říká mladá žena. Jedním dechem ale dodává, že se jí ve Vrahovicích špatně nežije. Na tom se shodne například s Pavlem Bednářem.

„Jsem zde docela spokojený. Akorát mě napadá, že v jedné boční ulici (Jana Rokycany, pozn. red.) je špatně vymyšlený chodník a pro projíždějící auta tak není místo," uvádí s tím, že by se dalo uvažovat o nějakém omezení stání vozidel.

Využití kulturáku?

Naopak žena čekající na dopolední autobus směrem do centra poukázala na problém, který se podle ní dostatečně neřeší.

„Jde o využití bývalého kulturáku. Není příliš využívaný. Něco by se s ním mělo dělat, umístit sem třeba prodejnu, která by sloužila lidem. Ve Vrahovicích totiž není pořádná pekárna či zelenina," říká žena s tím, že pro mladé lidi není těžké sednout do auta a pro nákup si zajet. „Starší už to ale tak lehké nemají," dodává.

Jedním z témat, které už delší dobu ve Vrahovicích vyvstává, je také fungování místního koupaliště. Spekuluje se o odkupu rekreačního areálu městem, ale také o konci plovárny. Například podle Jindřišky Korčákové by byla velká škoda, kdyby k uzavření koupaliště došlo.

„Pro místní je to hrozně důležité, koupaliště by určitě mělo zůstat otevřené. Lidé tam chodí celá léta, navíc se jedná o skutečně typické koupaliště," vysvětluje svůj postoj.

Redakce oslovila také náměstkyni primátora Alenu Raškovou. Na otázku, jestli vnímá nějaký dluh města vůči Vrahovicím, odpověděla, že je jím právě řešení situace kolem koupaliště.

„Záležitost se nakonec vyřeší," ubezpečuje. Přidává zároveň i další věc, kterou se podle ní vedení města dlouhodobě zabývá.

„Už několik let je zde požadavek na cyklostezku do centra města. Policie nám však vždy zamítla řešení dopravy," vysvětluje.

Vyzdvihuje však také některé věci, které se ve Vrahovicích podařily.

„Je zde nová školní budova, hodně se zde staví nové domky a došlo například na opravu kanalizace. Město se podle mě chová k Vrahovicícm slušně a zas tak moc problémů zde tedy není," shrnuje svůj názor Alena Rašková.

Trápí konkrétně vás coby obyvatele některé z mětských částí Prostějova nějaký problém ve vašem okolí? Napište nám o něm na email: michal.sobecky@denik.cz.