Krátce před půl druhou odpoledne se tak jídelna domova zaplnila jeho klienty a dalšími návštěvníky. Slova se ujal i starosta města Plumlov Adolf Sušeň. 

„Rád bych vašim jménem a hlavně i za město poděkoval všem zaměstnancům, kteří se o vás celý rok starají. Vám bych popřál krásné prožití vánočních svátků a hlavně hodně štěstí a zdraví do nového roku,“ řekl na úvod.

Poté už přišli na scénu malí školáci z plumlovské základky, kteří si připravili pásmo písniček a básní s mikulášskou tématikou. Po vystoupení děti předaly seniorům balíček s ručně vyrobeným přáním. „To je krásné. Ti jsou zlatí. Škoda, že už odcházejí,“ ozývalo se z řad obyvatel domova.

„Akce má v domově dlouholetou tradici. Vždy k nám zavítají zástupci města a členové sboru pro občanské záležitosti. Z těch mají klienti velkou radost, protože se s nimi znají přímo z vesnic,“ uvedla sociální pracovnice Jana Vaverková.

Senioři mají aktivní vyžití během celého prosince. Nechybí například zdobení stromečku, výroba věnců, pečení cukroví a nebo promítání pohádky.

„Dokonce chystáme akci, při které si klienti na vlastní kůži vyzkouší tradiční zvyky a tradice jako například rozkrajování jablíčka, házení střevícem nebo pouštění lodiček,“ dodala Jana Vaverková.