Zahajovacím podnikem druhé poloviny letošního ročníku byl noční závod ve Vícově. O pohár Malého hasiče bojovalo dvaašedesát družstev ve třech kategoriích.

Mezi nejmenšími si v kategorii mladších žáků vedly nejlépe výběry ze Soběsuk. Dva jejich týmy obsadily dvě nejvyšší příčky. Početným domácím fanouškům udělali velkou radost povedeným útokem Vícovští, kteří skončili na třetím místě. Až s pátou pozicí se museli spokojit největší favorité - Krumsín B, kteří vedou celkové pořadí ODL.

Zdroj: Deník/ Zdeněk Vysloužil

Obrovskou radost měli ve starším žactvu Kobeřičtí, kteří se dostali oběma proudy pod čtrnáct vteřin a na druhou příčku odsunuli favorizovaný Senetářov. Bronzovou pozici získali mladí hasiči z Rozstání. Průběžně vedoucím týmem celkového pořadí je Senetářov.

Mezi dorostenci se nejpovedenějším útokem umístili na prvním místě Mostkovičtí, kteří dokázali stlačit čas pod třináct vteřin. Na dalších medailových postech stanuly týmy Senetářov B a Drahany B. Mostkovičtí se svým triumfem dotáhli na průběžně vedoucí Senetářov se stejným počtem 72 bodů.

Dlouhodobý seriál závodů v požárním útoku pro žáky a dorostence na Prostějovsku zahájil svůj pátý ročník v Otinovsi. 28.5. 2022
Malí hasiči rozjeli okresní ligu, v Otinovsi zápolily stovky dětí. Podívejte se

Další závod Okresní dětské ligy Prostějovska je na programu hned v neděli 28. srpna. Od 10.30 hodin budou mládežníci předvádět své umění v Pěnčíně.