„Provedenou pitvou nevzniklo podezření, že úmrtí bylo způsobeno trestným činem. K úmrtí došlo z přirozených příčin,“ konstatovala prostějovská policejní mluvčí Alena Nedělníková. Její vyjádření tak snad utne „zaručené“ zprávy šířící se po celém okrese.

Zde je příběh „malenské vraždy“ v podání místních lidí.

„Ten, co ho zabili, byl to takový dobrák. V hospodě se seznámil s nějakou ženskou. Sehrála na něj komedii, že ji manžel zbil a vyhodil z bytu. Slitoval se nad ní a vzal ji s sebou na chatu. A tam mu ta žena ještě se svým parťákem nasypala do pití nějaké léky. Když usnul, sebrali mu kreditní kartu, mobilní telefon, nějaké zlato a utekli. Ráno přišla chatařova manželka a svého muže už našla mrtvého. Zabily ho ty léky,“ odvyprávěla místní verzi jedna z obyvatelek Stražiska, která nechtěla uvést jméno. „Řekli by o mně, že jsem drbna,“ tvrdí.

Mezi lidmi se říká, že na místo ihned přijela kriminálka. Mrtvého pak odvezli na pitvu a zlodějský pár skončil v base.

Prostějovská policejní mluvčí Alena Nedělníková potvrdila však jen formu seznámení a následnou krádež. „Poškozený se se ženou seznámil o den dříve v zahradní restauraci. Protože neměla trvalé bydliště, nechal ji u sebe přespat. Následující den, když muž usnul, ukradla mu mobilní telefon a platební kartu, z níž pak učinila dva neoprávněné výběry v celkové částce pět tisíc korun,“ popsala Nedělníková a zdůraznila, že zlodějka netušila, že muž v daný den zemřel.

Policisté ukradený telefon zajistili a vrátili rodině zemřelého. „Ženě bylo sděleno obvinění z trestného činu krádeže a neoprávněné držení platební karty. K činům se doznala,“ uzavřela mluvčí Nedělníková.