Dezinfekce služebních vozů začala v sídle prostějovských policistů.

"V současné nelehké době je třeba si pomáhat. Oslovili jsme integrované složky Olomouckého kraje, že jim tímto způsobem pomůžeme. Vyčistíme jim vozidla, některé z nich byly například na Uničovsku nebo Litovelsku. Raději je tedy preventivně dezinfikujeme," vysvětluje Radek Tatýrek z vrahovické čistící firmy Helicar Wash.

Ozónové generátory dokáží během deseti minut zničit v uzavřeném vozidle prakticky všechno živé. "Jedná se o nejsilnější přírodní oxidační činidlo. Zlikviduje viry, roztoče, plísně nebo bakterie," říká Jiří Minář z úklidové firmy Dobrá uklízečka

"V průběhu tohoto týdne budeme dezinfikovat třicet vozů policejního sboru v Prostějově na Újezdě. V pátek tento týden tři vozy vojenského útvaru Olomouc a následně padesát sanitních vozů a jeden vrtulník zdravotnického záchranného sboru Olomouckého kraje," dodáva.

Likvidace ozónem funguje tak, že se do vozu instaluje malý generátor, následně se automobil uzavře a po dobu deseti minut se do něj vhání ozon O3, který je nejsilnějším oxidačním činidlem.