Do svátku studentstva, který před třemi lety obnovili členové divadla Point, se zapojilo přes sedm stovek středoškoláků.

„Když jsme majáles po dlouhých letech znovu vzkřísili, netušili jsme, jaký to bude mít úspěch. Doufali jsme, že se k nám studenti ostatních škol připojí, ale že to bude mít takové grády, to jsme opravdu nečekali,“ přiznal jeden z hlavních organizátorů Aleš Procházka z Gymnázia Jiřího Wolkra. „Teď záleží jen na dalších generacích. Samotného by mě mrzelo, kdyby majáles nechali znovu upadnout,“ řekl.

Celé dopoledne se studenti bavili soutěžemi. Odpolední a večerní program pak patřil kapelám a jejich koncertům. „Letošní atmosféra majálesu je naprosto úžasná. Všichni jsme si užili a ani mě nemrzí, že nevyhrál náš kandidát, nechala se slyšet „Kleopatra“ z Wolkrova gymnázia.

Přestože většina prostějovských studentů majáles nevynechala, našli se i tací, kteří zůstali raději doma. „Je to hloupost. Ječení a vyřvávání v maskách mi nic neříká,“ nešetřil slovy kritiky osmnáctiletý Oldřich Kratochvíl.