Zde sice už řadu let nesídlí žádná vysoká škola, nicméně středoškoláků jsou ve městě stovky. A tak oslava a s ní spojený průvod rozhodně nepatří k akcím, které se dají přehlédnout.

Tradičně v popředí je Gymnázium Jiřího Wolkera (GJW). To společně s divadlem Point akci v Prostějově pořádá. Navíc mívá tradičně v dlouhém, dopoledním průvodu městem nejpočetnější zastoupení.

"Také letos společně s Pointem akci pořádáme. Zatím bych to stádium nazval organizačním kvasem," prozradil ředitel GJW Michal Šmucr.

Prostějované se tak mají na co těšit. Nejen studenti tohoto gymnázia se totiž umí na akci nastrojit. Městem se tak už v minulosti proháněly mořské potvory, pralidé či jiskry. Letošní masku svých studentů však zatím Šmucr prozradit nechce.

"Tradičně by měla celá škola mít stejný úbor. Chceme ale překvapit, proto nic prozrazovat nebudu," zůstal tajemný ředitel školy.

Průvod,vystoupení volba krále

Majáles v Prostějově začne 4. května. Průvod masek vyjde kolem půl dvanácté od lázní a jako obvykle projde centrem města. Zde, na náměstí T.G. Masaryka dojde pak na vystoupení jednotlivých škol. A zhruba o půl třetí pak i k volbě krále Majálesu. A ta ukazuje, že se originalitě meze nekladou. Předloňský roční opanoval Petr Hájek coby Cruella de Vil. Loni se jednalo o dalšího studenta gymnázia, Jiřího Smolku. Ten byl v přestrojení za Alberta Einsteina.

Ještě docela nedávno však mohli mít studenti a pořadatelé starost s tím, kde uspořádat tradiční afterparty. Hudební klub Apollo 13, kde pravidelně byla, totiž loni v květnu ukončil svou činnost. Chybět však obvyklé zakončení Majálesu nakonec nebude.

"Ano, už se za mnou stavovali. Můžu potvrdit, že afterpárty bude u mě," sdělil Miroslav Hasa, dřívější provozovatel Apolla, který nyní má hudební bar ve Školní ulici. Jediná věc, které by se tak účastníci měli obávat je počasí. Loni totiž vyhlašování cen majálesu poznamenal déšť.