Plyne z něj, že je s ním útulek nějakým způsobem spojený. To však radnice popírá.

„Jedná se o stránky, které pobízí k zaslání peněz na provoz útulku, který je zde označen jako městské zařízení. Město Prostějov s touto firmou nemá nic společného a od jejích webových stránek se distancuje," uvedla mediální referentka magistrátu Anna Kajlíková.

Ta uvádí, že pokud si lidé ověří některé informace ze stránky, zjistí nesrovnalosti.

„Uváděné telefonní číslo je nedostupné. Navíc údajná adresa útulku neexistuje, na mapách se ukazuje jako střed křižovatky Svatoplukovy a Janáčkovy ulice," dodala Anna Kajlíková.

Prostějovský deník se na uvedené skutečnosti zaměřil. Uváděné popisné číslo ve Svatoplukově ulici skutečně není. Při pokusu o kontakt se pak redaktor Deníku volaného nedočkal.

Informovali policii

Prostějovský magistrát nedávno řešil podobný případ. Na konci července se lidé na magistrát obrátili s tím, že by měli zájem o jeho nabídku.

Podle reklamy firmy totiž společně s radnicí nabízela pro lidi možnost pořídit si výhodnější elektřinu pomocí aukcí. Taková možnost však ve skutečnosti v Prostějově neexistuje.

Představitelé města se tehdy rozhodli případ policii nepředávat.

Tentokrát však zaujali jiný postoj. „O celé záležitosti jsme informovali státní policii," uvedla Anna Kajlíková.

Lidé zodpovědní za webovou stránku propagující útulek by tak mohli mít problém se zákonem. A to i přesto, že se podle policie o podvodné konání nejedná.

„Nelze vyloučit, že jde o jinou protiprávní činnost. V takovém případě bychom se záležitostí zabývali a specifikovali tak, o jaké nezákonné jednání jde," řekl policejní komisař Josef Bednařík k případu s elektřinou.