Ten navrch v pondělí po rozhodnutí zastupitelů navíc přidal i přihlášení ke škodě, která mu jednáním Jestřábů měla vzniknout.

Pochybnosti panují o pěti stech tisících, které město dalo spolku na nákup mládežnické výstroje. Než však k tomuto závěru zastupitelstvo dospělo, předcházela tomu divoká, místy velmi emotivní debata.

Opozice obvinila vedení města, že situaci, která nakonec vedla a ke konci jestřábí mládeže, neřešilo včas.

"Městu bylo známo, že má spolek problémy. Přesto dál platilo. Spolek získal půl milionu korun na výstroj, následně byl ale šetřený pro podvod," uvedla třeba Hana Naiclerová, která se problematikou hokeje dlouhodobě zabývá.

Kapounek: Peníze lze vymáhat

"Řešení problému magistrát odkládal. Peníze, které spolek získal neoprávněně, přitom lze spočítat A vymáhat je," připojil se k ní kolega z opozičních lavic Petr Kapounek.

Oba pak naráželi na materiál, který měli před sebou. Kdyby ho zastupitelstvo schválilo, uznalo by, že žádná škoda poskytováním dotací Jestřábům nevznikla.

Tomiga: Nic špatného jsem neudělal

Přitom Jestřábi skrze svého předsedu Michala Tomigu do žádosti o ni napsali, že na ně není vedená exekuce. Později se však ukázalo, že to není pravda.

"Nic špatného jsem neudělal. Exekutor nás nekontaktoval, nic nám neobstavil ani nezabavil," reagoval již dříve Michal Tomiga.

Šly peníze na správný účel?

Zastupitelé se ale tentokrát pohádali zejména o to, zda peníze skutečně šly na to, na co měly. Zatímco ředitel finančního odboru Radim Carda potvrdil, že při kontrole nebyla zjištěná pochybení, zastupitel František Švec byl jiného názoru.

"Od rodičů mám jiné zprávy. Výstroj děti nedostaly," poznamenal.

"Městu žádná škoda nevznikla," opáčila primátorka Alena Rašková.

"Byla snad způsobena škoda tím, že dětem bylo umožněno bruslit a jezdit na zápasy?" otázala se emotivně zastupitelů. Právě za zájmy dětí, které by měly být přednostní, primátorka opakovaně horovala.

Přihlášení ke škodě

Nakonec se však město ke škodě přihlásilo. I když ne k takové, o níž původně část zastupitelů hovořila. Namísto téměř tří milionů se jednalo o 500 tisíc korun.

Návrh koalice nakonec podpořila drtivá většina přítomných.

Pokud tedy policie zjistí, že se Jestřábi prostřednictvím svého tehdejšího předsedy Michala Tomigy dopustili podvodu, přihlásí se v trestním řízení o až půl milionu korun.

Zatím však není jisté, jak vyšetřování policie dopadne. Kolem Jestřábů se navíc nyní točí řada trestních oznámení: podali ho jak město, tak kraj, na druhou stranu pak Michal Tomiga sdělil, že sám taktéž dal několik oznámení na policii.