Své služby nabízí skiareál od devíti ráno do čtyř hodin odpoledne, v sobotu pak bude ještě jedno večerní lyžování od pěti do devíti.

Počínaje příštím týdnem se však vlek podle všeho definitivně zastaví.

„Předpověď počasí naznačuje, že už asi opravdu končíme. Také proto jsme teď nasadili dětské ceny pro všechny,“ vzkázal Křeček. Na jedné permanentce na vlek tak lyžaři ušetří padesát až sto korun.

Sezona v Kladkách trvala sedm týdnů. „Byla poměrně krátká a návštěvnost tedy nebyla taková, jakou bychom si představovali. Ale zase to nahuštění do měsíce a půl znamená, že spotřeba energií není tak velká. Mohli bychom se tedy dostat do plusu. Ale to zjistíme, až přijdou poslední faktury za elektřinu,“ zhodnotil letošní provoz vleku Jiří Křeček.

Na bruslení veřejnosti až do konce dubna

Sjezdovky sice po víkendu skončí ve sklepě, brusle však zůstanou v pohotovosti.

„Tento víkend máme bruslení pro veřejnost v sobotu od sedmnácti do devatenácti hodin. V neděli není,“ informoval správce zimního stadionu Ivo Horák s tím, že během příštího týdne bude ledová plocha k dispozici bruslařům od úterka do neděle, ve všední dny většinou kolem poledne. V sobotu si na stadionu zakrouží od jedné do tří, v neděli od čtvrt na jedenáct do čtvrt na jednu.

A bruslit se má i příští měsíc. „Led plánujeme udržovat až do konce dubna,“ upřesnil Ivo Horák. Hodiny pro veřejnost vypíše správa stadionu tak, aby nekolidovaly s tréninky a sportovními akcemi. Tedy převážně v pracovních dnech. Za dvě hodiny na ledě zaplatí dospělí pětatřicet korun, děti o pětikorunu méně.

Na stadionu v Konici skončila bruslařská sezona už 20. února. (pam)