„Nebyla to žádná sláva. Ale na to, jak jsme začínali a oproti loňsku to ještě ušlo. Na víkend plánujeme ještě jednu akci, karneval na lyžích. Zatím ale nevíme jistě, jestli se kvůli počasí uskuteční," poznamenává Jiří Křeček s tím, že by se v případě pokračující oblevy masky brodily spíše v bahně než ve sněhu.

Starosta Kladek potvrzuje, že v případě karnevalu se jedná o jakési rozloučení s lyžařskou sezónou. Sám si ale také není jistý, jestli akce vůbec proběhne.

„Plakáty jsou už po obci vyvěšené, ale je to takové na hraně. Dneska je to s počasím špatné. Uvidíme jak to bude vypadat dál, akce je už tradičním zakončením sezóny s maskami," dodává starosta o karnevalu, který by měl proběhnout přímo na sjezdovce v lyžařském areálu.

Definitivní konec sezóny hlásí také běžkaři. Podle Vlastimila Štefla, který se podílí na úpravě běžeckých stop na Drahanské vrchovině jsou podmínky vhodné jen pro největší nadšence.

„Je to tak na závěr sezóny. Chtěl bych poděkovat všem, co si zaběžkovali, do konce této zimy už to ale příliš vhodné nebude. Snad jen pro ty, kteří si chtějí zajezdit na závějích lemujících okraje lesů," sděluje Vlastimil Štefl o podmínkách v okolí Protivanova, Malého Hradiska či Suchého.