Možná právě kvůli koronavirové krizi se rozhodli tvůrci Geocachingu umožnit lidem návštěvu čtrnácti světoznámých míst „pohodlně“ z domoviny. Zrovna léto bývá obdobím, kdy lidé nejvíce cestují do zahraničí a starodávné památky by někomu mohly chybět. „Kačeři“, tedy lidé věnující se Geocachingu, se mohou od začátku srpna zúčastnit akce „Wonders of the world“ čili „Divy světa“.

Lov kešek je sám o sobě adrenalinovou záležitostí, co teprve, když kačer ví, že s nálezem skryté schránky symbolicky objeví div světa! Skrytý div obsahuje prakticky skoro každá keš, je však potřeba si udělat menší přípravu.

Velká pyramida i Kristus spasitel

Divy jsou rozděleny na starověké a moderní. První musí každý kačer odhalit moderní divy, starověké se mu odemknou až následně. Některé keše obsahují jen jeden, některé oba dva typy divů. Je dobré si před výletem, tedy lovem, naplánovat trasu tak, aby každá keška obsahovala jiný div. Může se totiž stát, že člověk odloví deset keší, ale pět z nich bude Koloseum.

Mezi moderní divy světa se řadí: Velká čínská zeď, Petra, Kristus spasitel, Machu Picchu, Chichén Itzá, římské Koloseum a Taj Mahal.

Starověké divy jsou: Visuté zahrady Semiradiny v Babylonu, Diova socha v Olympii, Mauzoleum v Halicarnassu, Artemisin chrám, Maják v Alexandrii, Kolos Rhodosu a Velká pyramida v Gíze.

Jedním z mnoha hráčů na Prostějovsku je třiadvacetiletý student, který loví pod přezdívkou Akrupus97 a se svou přítelkyní tvoří tým Kokosí hlavy. Oni už mají ve sbírce divy všechny. „Občas mi při lovení dělal problém terén, ale nebylo to nic hrozného. Základ je si udělat správný plán, vše si poctivě odškrtávat, aby člověk nic nevynechal,“ popisuje svůj lov kačer.

Protože celá hra funguje na dobrovolnosti a vlastnímu nadšení jednotlivých hráčů, nečekejte velkou odměnu. Každý hráč, který najde všech čtrnáct divů, dostane suvenýr v podobě virtuální „samolepky“ se všemi krásně nakreslenými divy světa. (orp)

Co je geocaching?

Geocaching (čti „geokešing“) je hra na pomezí sportu a turistiky, při které se hledají ukryté schránky pomocí zeměpisných souřadnic. Skrytá schránka neboli poklad se nazývá cache (čti „keš“ nebo “keška”). Jednou ze základních myšlenek geocachingu je umísťování keší na zajímavá místa. Jejich úkolem je přivést kačery do tajemných zákoutí, ať už v České republice nebo po celém světě. V popisu keše neboli listingu bývá vysvětleno, čím je místo zajímavé a proč právě zde byla tato keška založena. Často jsou keše ukrývány na velmi frekventovaných místech, kde i jejich nalezení může být velkou zábavou. Zdroj: kesky.cz