„Letošní sezónu bych ohodnotil podobně jako sezóny v roce 2009 a 2011. Zkrátka to letos není oproti loňsku nic extra," řekl Vladimír Průša, ředitel Domovní správy Prostějov.

Aquapark letos otevřel v pátek 23. května. Do teď sem zašlo 13 tisíc lidí.

„Je tu patrný propad. Za stejnou dobu v loňském roce aquapark navštívilo 18 tisíc korun," zmínil se vedoucí aquaparku v Koupelkách.

Nejvíce lidí sem zavítá, když se rtuť teploměru vyšplhá nad třicítku. Tropických dnů se ale ani v příštích dnech podle meteorologů nejspíš nedočkáme. Meteorologické křivky v následujících sedmi dnech naznačují maximální denní teploty do 25 stupňů Celsia.

„Jediným letošním tropickým dnem bylo zatím toto pondělí. Teplé dny, které byly v červnu, nebyly většinou dopředu hlášené, takže návštěvnost nebyla tak vysoká," řekl Vladimír Průša a dodal, že lidé se řídí předpověďmi počasí.

„Stalo se nám už několikrát, že jsme ráno aquapark kvůli špatnému počasí neotevřeli a odpoledne se udělalo horko. Jestli necháme zavřeno nebo otevřeme, se vždy rozhodujeme do 9. hodiny ráno. Přizpůsobujeme se ale v průběhu dne počasí, při čemž jsou všichni pracovníci na telefonu," popsal jednatel Domovní správy.

Kdy, za kolik, co

V červenci a srpnu je aquapark otevřen od 9 do 20 hodin.

Areál v Koupelkách láká k vodním radovánkám v nerezových bazénech, kde vodu ohřívají čerpadla. Brouzdaliště je nově opatřeno protiskluzovou gumou. Děti v aquaparku najdou nové herní prvky jako třeba trampolínu nebo houpačky, návštěvníci se mohou osvěžit v Tropical baru nebo si dát mořskou koupel.

Vstupné do aquaparku se od loňského roku nezměnilo. Stále platí 20 korun pro děti do 6 let, dospělí tu pak zaplatí celodenní vstupné 80 korun.