A právě středa patřila oblastním kolům. To na Prostějovsku se konalo v aule Gymnázia Jiřího Wolkera. Zhruba sedmdesát studentek a studentů zde zápolilo v boji skupin i jednotlivců.

"Z každé skupiny postoupí dva nejlepší do vyřazovacího kola. Následuje pak takzvaný pavouk a postupuje se až k vítězi," uvedl pořadatel prostějovské části klání Vojtěch Bžatek.

Vítěze čekala dlouhá cesta nejprve základní skupinou a pak postupným porážením soupeřům až k postupu. Těšit se mohl na krajské kolo v Olomouci a následně Česko-Slovenské v Brně. I za účast však mnozí dostali drobné odměny.

"Kromě poháru pro nejlepšího a deskových her od firmy Albi pro úspěšné hráče máme do každého týmu i poukázky na batohy," prozradil pořadatel.

Fyziky nenáviděné piškvorky pak měly i letos favorita. Je jím gymnazista Adam Dittman, kterému se loni podařilo postoupit do krajského kola a dlouhodobě má dobré výsledky.

"Chtěl bych vyhrát, ambice mám ty nejvyšší," uvedl pro Deník.

Ani vstup do letošního turnaje neměl úplně špatný. Motivaci má navíc proti loňsku velkou.

"Skončili jsme sice opět ve skupině, ale navíc to byl propadák," zavzpomínal.

Celorepublikový turnaj v piškvorkách zvaný pIšqWorky pořádá už od roku 2003 spolek Student Cyber Games. Hraný je ve všech krajích České republiky a pěti krajích na Slovensku. Úspěšné soutěžící čeká po polovině listopadu krajské kolo, 7. prosince pak velké finále na brněnské Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity.

V Plumlovské firmě řádil požár. Vyrazily k němu čtyři jednotky hasičů.
VIDEO: V Plumlově hořelo ve firmě Grewis, vzplanuly tam tisíce litrů oleje
Ilustrační foto.
Firma Makovec dostala půlmilionovou pokutu. Proč?
Volební senát Nejvyššího správního soudu v Brně v úterý nevyhověl návrhům na neplatnost hlasování v senátních volbách ve volebním obvodu č. 62 Prostějov. Výsledek senátních voleb na Prostějovsku platí.
Volební výsledky ze Slatinek platí, Chalánková zůstává senátorkou