Pětimístný Ford Tranzit s úložným prostorem pro invalidní vozíky či speciálně upravené kočáry získaly postižené děti od sponzorů z prostějovského regionu.

„S dopravou dětí do školy nám vypomáhá Lipka. Díky vlastnímu autu se ale dostaneme i do míst, kam jejich autobus nezajíždí,“ uvedla ředitelka školy Marie Turková s upozorněním, že do prostějovské školy na Tetíně dojíždějí děti hned ze čtyř okresů. Z prostějovského, olomouckého, přerovského a vyškovského.

„Teď budeme moci přivézt do mateřské školy také dvojčata z Bolelouce na Přerovsku,“ dodala Turková.

Bílý automobil zbarvený nálepkami sponzorů je v pořadí sto třicátým vozidlem, které pro občanská sdružení, neziskové a příspěvkové organizace zabývající se sociální službou pro postižené, zprostředkovala firma, jejímž hlavním artiklem je sice reklama, ale více než sedm let pracuje na projektu Sociální auto.

„Impulsem pro vznik projektu byly osobní zkušenosti našich vlastních zaměstnanců. Proto jsme se pustili do jednání se sponzory a zaměřili se na pomoc malým dětem. Většina aut, na které pak lidé přispěli, slouží právě v ústavech, kde se pečuje o děti,“ uvedl ředitel prostějovské a východočeské pobočky firmy Luděk Liška.