„Máme z toho velkou radost a upřímně jsme to ani nečekali. Nikdy předtím jsme se totiž žádné podobné soutěže nezúčastnili," okomentoval nedávné ocenění majitel lihovaru Jan Kleiner, pro kterého je umístění na třetí příčce uznáním kvality, ale také výzvou do dalších let.

„Nešvarem některých výrobců pálenek je to, že se do svých produktů nebojí přilévat líh. Na soutěži v San Franciscu je něco takového naprosto nepřípustné, a proto jsme velmi rádi za jejich ocenění, které je pro nás zároveň uznáním, že děláme své destiláty poctivě," uvedl Jan Kleiner s tím, že v příštím roce se do soutěže určitě zapojí znova.

Příště zkusí možná koňak

„Letos jsme do Ameriky poslali vzorek špendlíkového destilátu. V příštím roce bychom rádi zkusili zas něco jiného. Láká mě tentokrát zkusit kategorii koňaků. Co se týče destilátů, osobně mě třeba překvapilo, že letos zvítězila paradoxně u nás trochu méněcenná pálenka z jablek," vyjádřil se majitel žešovského lihovaru, který funguje od roku 2005.

„Oproti jiným lihovarům nemáme tak dlouhou tradici. Fungujeme prakticky deset let, a přesto se nám povedlo vybudovat velmi dobrou spolupráci se sítí těch nejlepších restaurací, které nabízejí naše produkty. Ocenění z World Spirits Competetion je i velkým poděkováním za jejich přízeň, protože právě tyto restaurace nás motivovaly se do soutěže zapojit," usmál se Jan Kleiner.

Pálenka pro Jaguár

Ačkoliv je žešovský lihovar zdánlivě malou firmou, jejich kvalitu ocenila před nedávnem i automobilka Jaguár.

„Automobilka se rozhodla znovu vyrobit limitovanou edici jejich vozů ze sedmdesátých let a jeden automobil putoval i do Olomouce. Na slavnostní předávání jsme byli osloveni i my, abychom pro takovou událost dodali svou láhev pálenky. Velmi si vážíme takových příležitostí, které nám dodávají motivaci k tomu, co děláme," uzavřel majitel rodinného lihovaru v Žešově Jan Kleiner.