"Chceme buď vyhrát nebo být silným koaličním partnerem. Spolupráci si umíme za určitých podmínek představit s kýmkoli, kromě komunistů," sdělil. KDU-ČSL jde nakonec do podzimních komunálních i senátních voleb sama, nebude působit v žádné předvolební koalici.

Čelní místa kandidátky obsadil Petr Kousal a další nynější zastupitelka, Zuzana Bartošová. Prostor by pak podle jeho slov měly dostat i nezávislé osobnosti města, vesměs lékaři.

Náměstí Spojenců v Prostějově v březnu 2018
Dělníci se vracejí: Rekonstrukce Ruďáku bude pokračovat

Od památek po hazard

Program, s nímž budou lidovci usilovat v komunálních volbách o hlasy pak obsahuje řadu témat: od lepší péče o památky, přes vyřešení kauzy Manthellan až po hazard.

"Kromě toho chceme také podpořit větší zapojení lidí do dění ve městě. Jsou zde třeba různé petice, na jednání magistrátu se ale neodráží," poznamenal Petr Kousal, který zároveň kvitoval určitý posun v kauze Manthellan, naopak se vyslovil pro přísnější vyhlášku upravující hazard ve městě.

Z památek pak jeho kolegyně Bartošová zmínila třeba klášter Milosrdných bratří a ptenský zámek.

Přestavba koupaliště ve Vrahovicích na konci dubna 2018
Koupaliště na Prostějovsku vylepšují na sezónu, staví se i nová

Fidrmuc: Školství se musí zaměřit na budoucnost

Na tiskové konferenci nechyběl ani někdejší ministr zemědělství Marian Jurečka a také Jaroslav Fidrmuc, náměstek ministra školství v Sobotkově vládě a kandidát na senátora za Prostějovsko. Ten představil zejména své názory na školství, v němž pracuje více než čtvrt století.

"Nepřipravujeme děti ve škole s výhledem na pár let, ale zhruba na dvacet třicet let dopředu. A jestli je chystáme podle toho, co je aktuální nyní, v době, kdy už budou pracovat, půjde o přežitek," vybídl k tomu, aby se se školství zaměřovalo na budoucnost. "

Jsme nejprůmyslovější zemí v EU. Je to dobře, má to ale taky svá rizika, protože právě průmyslu se robotizace a související úbytek míst týká nejvíce," upozornil.

Exstarosta Určic Vlastimil Konšel v úterý poprvé usedl na lavici obviněných. Čelí podezření z trestného činu nedovolené nakládání s odpady.
Soud s exstarostou Určic byl odročen