"Při stavbě našich nových prodejen se soustředíme především na zákazníky, kterým chceme nabídnout komfortnější nakupování od začátku až do konce jejich návštěvy. Samozřejmostí je i WIFI připojení zdarma či možnost zakoupení kávy v našem automatu. Myslíme však také na zaměstnance, kterým nový koncept přinese kromě optimalizovaného uspořádání skladových ploch i dostatečné zázemí," informuje Tomáš Myler, tiskový mluvčí společnosti Lidl s tím, že pro zákazníky bude k dispozici velké parkoviště u prodejny s parkovacími místy speciálně vyčleněnými pro rodiny s dětmi.

Celkem je k dispozici 97 parkovacích míst. Samozřejmostí je kávomat přímo v zádveří prodejny s kvalitní certifikovanou kávou. Součástí prodejny je i pekárna, která několikrát za den doplňuje čerstvé pečivo.

Zabíjačkové hody v prostějovském lesoparku Hloučela v bistru U Matesů, 13. 11. 2021
Zabíjačkové hody se rozvoněly u Hloučely, ovárek servíroval šéf Václav

První den přispějí zákazníci dětem z Držovic. Konkrétně se jedná o podporu Mateřské školy Držovice, podpoří ji všichni zákazníci, kteří nakoupí za více než tři sta korun.

"Společnost Lidl totiž daruje MŠ z každého nákupu nad 300 korun uskutečněného v tento den částku 50 korun. Za vybrané peníze nakoupí školka pro děti vybavení do nové třídy," vysvětluje Myler.

Zásadním aspektem nové budovy je také její šetrnost k životnímu prostředí. Prodejna využívá úsporné a zároveň příjemné LED osvětlení. Oproti původní má i lepší tepelně izolační vlastnosti a používá ekologické chladicí technologií. To vše se projeví v nízké energetické náročnosti prodejny.