"Čerstvé zboží se zaváželo do dvaadvacáté hodiny a noční směna ho vybalovala do tří do rána," uvedla Eva Zemčáková, manažerka prostějovské prodejny.

Divím se, že je to v klidu

"Já jsem sem vůbec neměla namířeno. Šla jsem vedle k řezníkovi, ale když jsem viděla, že jsou volné košíky a žádná tlačenice, tak jsem šla dovnitř," sdělila Deníku Marta Netíková a dodala. "Myslela jsem, že tu bude plno. Divím se, že je zde vcelku poloprázdno."

Čekali větší nápor

"Ráno jsme čekali více lidí. Ono to tak ale bývá, zákazníci v ty první dny chodí až později. To jsou zkušenosti i z jiných, nově otevřených prodejen," informovala Jana Linhartová, regionální manažerka Lidlu.

Věrné zákaznice

"Já jsem žila z podstaty, měsíc jsem nebyla v obchodě. Na jiné supermarkety nejsem zvyklá, konečně jsem se dočkala," říká Helena Černá a pokračuje: "Chodila jsem sem i předtím. Je to hezké, větší, ale člověk si na to nové uspořádání musí zvyknout. Celkově mám ale super pocit."

Obdobně hovoří i Marta Netíková: "Bydlím kousek, na sídlišti. Mám to sem pár kroků. Chodila jsem sem předtím a ráda, budu chodit zase, je to tu hezké."

Kapacita se hlídá

"Do prodejny může maximálně 120 lidí. Kolik zákazníků je vevnitř, se kontroluje podle počtu nákupních vozíků," prozradila Jana Linhartová.

Závory překvapily

"Bylo lepší, když tam ty závory nebyly. Člověk v klidu projel, zaparkoval kde bylo místo. Uvidíme, jak to bude dál," uzavírá Helena Černá.

Prodejna v Anenské ulici bude otevřena denně od 7 do 21 hodin, v neděli pak od 8 do 21 hodin. Jedná se o druhou prodejnu Lidlu v Prostějově.