"Je tu hrozný provoz a hluk. Hlavně ve všední dny se tu nedá moc být," postěžovala si paní Marie.

V části Okružní ulice se přitom měla situace letos ještě zhoršit. Dokončená rekonstrukce zdi ohraničující areál staré nemocnice totiž místním spíše uškodila. Žlutavá zeď, vzhlednější než její předchůdkyně, totiž podle některých obyvatel ulice odráží do okolních domů více hluku.

"Po dokončení výstavby si lidé stěžovali, že se hlučnost v jejich bytech zvýšila," uvedl náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

V hlukem postižené lokalitě se nachází osm vchodů bytových domů a několik rodinných domků. Celkem se tak jedná zhruba o dvě stovky lidí, které má sužovat hluk.

Magistrát se proto rozhodl k nápravě.

"Domluvili jsme se s investorem, že v místě umístíme protihlukové panely," uvedl Zdeněk Fišer. Kdy by se tak mělo stát, nesdělil. Za projekt na novinku dá město pětadvacet tisíc korun.

Pro místní byla informace, že magistrát nechá opravovanou zeď pozměnit, novinkou. A ne vždy pozitivní. Takových milionů to stálo a teď s tím znovu chtějí něco dělat? To snad ne," poznamenal třeba zhruba šedesátiletý muž o berlích.

"Problém není ve zdi, ale v množství aut," glosovala pak kvalitu bydlení žena bydlící v jednom ze vchodů čelících propírané zdi.