Místostarosta Vlastimil Uchytil však upozorňuje, že úspornější než stavba nové plovárny s vytouženým padesátimetrovým bazénem, by bylo rozšíření moderního aquaparku sloužícího na druhé straně města v Krasicích.

„Je otázka, zda za velodromem vybudovat koupaliště za padesát milionů korun s chybějícím padesátimetrovým bazénem, či rozšířit aquapark, kde máme k dispozici nezastavěných tři tisíce metrů čtverečních,“ řekl Uchytil.

Ekonomicky je nová plovárna prý nevýhodná

Přestože si uvědomuje, že plovárna za velodromem má svoji tradici a je lidmi žádaná, ekonomicky by prý její pořízení vhodné nebylo.

„Provozní náklady samostatné plovárny by bylo nutné rozšířit třeba i o platy pokladních či plavčíka. V aquaparku ale tyto pracovníky již máme,“ připomněl Uchytil.

Přitom ještě v květnu chtěl Uchytil jako jediný ze zástupců města přání lidí vyslovené v anketě akceptovat. Starosta Jan Tesař už tehdy naznačil, že po revitalizaci plumlovské přehrady už v Prostějově nebude mít smysl.

Představí odborník nové projekty

Podle Uchytila by měla nyní radnice v otázce areálu za velodromem angažovat odborníka. „Ten by za několik desítek tisíc korun zpracoval a předložil několik variant využití této lokality,“ konstatoval Uchytil.

Zdůraznil přitom, že na stavební činnost za velodromem město nemá a v brzké budoucnosti ani nebude mít peníze. Stejná situace však platí i ohledně rozšiřování aquaparku.

Pro koupaliště byla v anketě velká většinaChátrající areál u zimního stadionu

V anketě, kde se radnice ptala na využití bývalého koupaliště u zimního stadionu, vyjádřilo svůj názor sto padesát čtyři lidí.

„Pro obnovení koupaliště jich bylo sto dvacet osm,“ informovala prostějovská mluvčí Jana Gáborová.

Dodala, že dvanáct hlasů pak přišlo s návrhem vybudovat tam bikrosovou dráhu, sedm bylo pro fotbalové hřiště, šest pro in-lineovou dráhu pro bruslaře a jeden hlas přišel pro celý komplex sportovišť.

Na Facebooku všichni hlasovali pro plovárnu

„Dále nám přišla elektronickou poštou informace od pana Pavla Burši, který uvádí, že na jeho Facebooku se stejné ankety zúčastnilo tři sta devadesát sedm lidí. Všichni hlasovali pro obnovení koupaliště,“ zmínila se mluvčí Gáborová.

Jak jste diskutovali na webu Prostějovského deníku?

Třicet diskutérů se pak ohledně plovárny za velodromem vyjádřilo v květnové diskusi na webových stránkách Prostějovského deníku. Například Lelfl napsal:

„Zrevitalizovaná přehrada nás nezachrání, jedině až za deset let. Koupaliště za velodromem je ideální pro maminky s dětmi či důchodce už vhodnou polohou. Do plovárny ve Vrahovicích je to daleko, stejně jako na přehradu, v aquaparku nejde plavat a je tam draho.“

Diskutérka Jaya4 popsala, jak spolu se známými byla vždy pro zachování koupaliště za velodromem.

„Podepisovali jsme petici za jeho zachování. Ale i kdyby se sebral celý Prostějov, tak nám to nebude nic platné. Prostě naši milí radní, které si platíme z daní, si postavili hlavičky jako malí kluci. A že by na to nebyly peníze? Kolik se nacpalo milionů do hokeje a kde je to dnes vidět? Stačil by jeden velký bazén a jedno brouzdaliště, žádný luxus jako v aquaparku. Když to šlo na Stražisku, tak proč ne tady?“ ptala se.