„Jako jiní zájemci z řad občanů města jsem i já přišel v 9 hodin k informačnímu centru. Po patnácti minutách nám bylo oznámeno, že lístky již nejsou. Na dotaz jsme dostali odpověď, že k dispozici bylo 300 lístků, a ty již byly vydány," sdělil v pondělí Antonín Sprinz.

Radní i pořádající TK Plus avizovali, že hlediště na náměstí T. G. Masaryka v den koncertu pořádaného u příležitosti oslav Sto let radnice, pojme dva tisíce sedících diváků.

„Připravené hlediště na prostějovském hlavním náměstí pojme dvě tisícovky sedících diváků, mnozí další budou stojící. Na základě dohody mezi pořádající prostějovskou agenturou TK PLUS a vedením Magistrátu města Prostějova bude koncert v rámci oslav radnice pro návštěvníky bezplatný," informoval v červenci mluvčí TK Plus Tomáš Cibulec. Město nakoupilo lístky za dva miliony korun.

Antonín Sprinz a společně s ním několik naštvaných lidí v neděli ráno před Informačním centrem sepsalo petici. Ptají se, kde je zbylých sedmnást set lístků pro sedící.

Distribuce i v Olomouci

Lístky na koncert Josefa Calleji však zdarma nabízel i olomoucký Magistrát, a to ve stejném rozsahu jako ten prostějovský.

„Vstupenky budou dále distribuovány pro zájemce z Olomouce a olomouckého regionu v pracovních dnech v informačním centru Magistrátu města Olomouce, a to za stejných podmínek a ve stejném rozsahu, jako v Prostějově," informoval v červenci Tomáš Cibulec.

Vydávání vstupenek při tom mělo skončit 29. srpna ve 14 hodin. Jeden zájemce si vždy směl odnést maximálně čtyři lístky. Znamenalo by to tedy, že veřejnosti připadlo zdarma 600 z dvou tisíc nakoupených lístků. Josef Calleja vystoupí pod patronátem Hanáckého festivalu. Se stáním se naštvaní lidé nespokojí, chtějí slibovaný lístek na sezení a sepsali petici (po rozkliknutí vpravo).

close Lidé, kteří si v neděli přišli pro lístky a nedostalo se na ně, sepsali petici a žádají vysvětlení zoom_in

Trestní oznámení na prostějovský Magistrát

Antonín Sprinz podal dokonce na prostějovský Magistrát v pondělí trestní oznámení.

„V souvislosti s financováním koncertu městem konaného 31. srpna 2014 mi nezbylo nic jiného, než podat trestní oznámení na vedení města," informoval Antonín Sprinz.

„Vedení města se rozhodlo, že uhradí z rozpočtu města 2 miliony korun na pořádání koncertu Josepha Calleji dne 31.srpna 2014 s tím, že občané Prostějova budou mít vstup zdarma.Ve skutečnosti se dostalo na občany města z 2000 kusů jen 300 lístků , zbytek 1700 lístků šel někam mimo občany města," uvedl občan Prostějova Antonín Sprinz.

Reakce města

Město dostalo otevřený dopis v pondělí ráno, o trestním oznámení však radnice ještě v pondělí oficiálně nevěděla.

„Mohu potvrdit, že město Prostějov obdrželo od pana Antonína Sprinze otevřený dopis týkající se koncertu Josepha Calleji, respektive distribuce vstupenek. Obsah dopisu orgány města projednají a panu Sprinzovi sdělíme stanovisko. K údajnému trestnímu oznámení se vyjádřit nemohu, v tuto chvíli nemám žádné oficiální informace," sdělila mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová.

Antonín Sprinz chce trestním oznámením podle vlastních slov bojovat proti nespravedlivé organizaci akce.

„Patnáct procent vstupenek pro veřejnost je výsměch daňovým poplatníkům. Jsem zvědavý, jak se město ke kauze postaví," řekl mimo jiné v pondělí Antonín Sprinz.

Koncert slavného maltského tenoristy, jehož významným hostem bude mezinárodně vyhledávaný pěvec Lucas Meachem a také šéfdirigent Opery Slovenského národního divadla Bratislava, Rastislav Štúr, bude zahájen 31. srpna v 18 hodin.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU