„V tuto chvíli nemám žádnou informaci o tom, že by se mělo na městském úřadu nebo v městské policii v rámci organizačních opatření či ekonomické krize v dohledné době propouštět,“ prohlásila. Rozdávání výpovědí v Domovní správě a knihovně je podle jejích slov jen na uvážení ředitelů těchto subjektů.

„V knihovně jsem pracoval jako správce sítě patnáct let. Skončil jsem ze dne na den. Víc to nechci komentovat,“ reagoval propuštěný František Hynek. Ředitel knihovny Aleš Procházka zdůvodnil výpověď snahou uspořit. „Je to pro nás do budoucna výhodné,“ řekl.

Potvrdil přitom informaci, že se nyní o počítačovou síť bibliotéky stará soukromá firma z Prostějova. Šéf Domovní správy Prostějov Vladimír Průša byl v této záležitosti otevřený.

„U nás jsme letos propustili tři lidi. Šlo o administrativní pracovníky z oddělení správy bytů. Výpověď dostali kvůli prodeji padesáti městských bytových domů,“ informoval. Protože radnice připravuje prodej dalších třiceti domů, Průša předpokládá, že se budou muset příští rok rozloučit s dalšími dvěma, třemi lidmi.

Jak dopadnou zaměstnanci firmy Společenský dům?

Hledání nového zaměstnání čeká nejspíš už za pár měsíců i zaměstnance firmy Společenský dům, která v sedmi lidech spravuje kulturní centrum v Komenského ulici. Centrum nejspíš půjde k zemi a celou lokalitu čeká nová zástavba.

„Naše společnost, v níž má město Prostějov stoprocentní obchodní podíl, zanikne ke třicátému dubnu příštího roku,“ informoval Jan Coufal, jednatel Společenského domu. Ví, kolik jeho podřízených najde práci v jiných městských strukturách či v novém společenském centru, které chce za kostelem Povýšení svatého Kříže postavit i s obchody, byty a garážemi olomoucký investor Manthellan?

„Zda bude někdo dál pracovat pro město, to nevím,“ reagoval Coufal.

O podobě zástavby a provozu nového sálu pro pět stovek lidí jednají nyní prostějovští radní s vedením Manthellanu. Předpokládají, že ještě v prosinci navrhnou zastupitelům, aby schválili pronájem a následný prodej zastaralého společenského centra včetně jeho zpustlého okolí. (rh)