„Líbí se mi, že aktuální informace vidím po otevření stránek. Když chci ale najít úřední hodiny jednotlivých odborů magistrátu nebo se podívat na zápis z jednání rady či zastupitelstva, tak se musím složitě proklikávat. Tyto informace jsou někde zašité, a přitom si myslím, že třeba zápisy z jednání jsou podstatné," míní Lukáš Krahulík z Prostějova.

Podobného názoru je i Veronika Blažejová.

„Vzhled stránek mi přijde zastaralý. Ocenila bych, kdyby byl web více interaktivní a kdybych měla možnost komunikovat s radnicí nějakým jednoduchým způsobem, něco jako „napište nám" a podobně," míní obyvatelka Prostějova.

Radnice chtěla znát názor usedlíků na vzhled webových stránek zhruba před rokem. Výsledky průzkumu už tehdy ukázaly, že podobu webových stránek bude potřeba změnit.

Diskuse probíhá, změna se blíží

„Dlouhodobě se diskutuje o tom, jakou úroveň mají webové stránky města mít. Design není k uživatelům příliš vlídný, hodně lidí se na stránkách těžko orientuje a špatně se jim hledají informace. Uvědomuji si, že je to problém," vyjádřil se primátor města Miroslav Pišťák.

Jak by měla podoba webových stránek vypadat, o tom rozhodne tříčlenná komise.

„Jmenoval jsem tříčlennou pracovní skupinu, která bude na změně webových stránek intenzivně pracovat. Ve skupině je tajemník magistrátu, právnička města a jeden z pracovníků oddělení informačních technologií magistrátu. V této věci také spolupracujeme s Moravskou vysokou školou v Olomouci," uvedl prostějovský primátor.

Novou podobu mají webové stránky města získat během letošního roku.