Zajímalo ji, jak funguje kůže, sama s bratrem trpěla různými ekzémy, proto se učila latinsky a chtěla se o všem dozvědět do hloubky. Jít se vyučit kosmetičkou nechtěla, zvolila Střední zdravotnickou školu v Prostějově, kde se o kůži dozvěděla tolik, že si hned po maturitě otevřela vlastní salon. Kosmetičkou a vizážistkou s vlastním salonem, který ženám nabízí vizážistiku, kosmetiku, barevnou typologii či manikúru, je osm let, a doposud ničeho nelituje.

V devatenácti jste si otevřela salon, člověk je v tolika letech v podstatě ještě dítě, vzpomenete si na to, jaké byly vaše začátky?

Na začátku mi finančně pomohli rodiče. Sedmikráska zde na Ječmínkové není můj první salon, svůj první salon jsem si otevřela v Krasicích, kde to bylo pro začátek úplně ideální. Dnes bych možná měla strach jít do podnikání, ale tehdy jsem šla do všeho po hlavě. Co bylo a je důležité, člověk musí být neustále akční a investovat do reklamy. Při tom upozorňuji, není reklama jako reklama. Na začátku jsem třeba udělala hloupost, že jsem dala spoustu peněz do reklamy v autobusu, která nikam nevedla. Pak jsem se naučila pracovat v HTML kódech a vytvořila si své internetové stránky podle svých představ, a mimochodem, ty HTML kódy byly hrozné, dnes už je to naštěstí jednodušší.

Našla si vás i tenistka Petra Kvitová, které radíte s pletí a líčením již několik let… Bylo to reklamou, nebo jak si k vám našla cestu?

Je to asi pět let, Peťa měla zrovna před Wimbledonem, takže ještě nebyla tak úplně slavná. Chodila ke mně Lucie Šafářová, když jsem měla ještě salon v Krasicích, a jednou se zastavila právě s Peťou, která byla spokojená s mými službami, a dodnes je mou pravidelnou zákaznicí. Líčím ji, dělám vizážistiku, radím s pletí…

Jste matka samoživitelka, jak zvládáte skloubit práci s malým dítětem?

Je to náročné, někdy je problém s hlídáním. Já ale musím pořád něco dělat, nevydržím sedět. Od čtyř odpoledne do půl osmé do večera, když mám hlídání, pracuji. Občas hlídá dopoledne bratr, jinak mám perfektní mamku, která mi hodně pomáhá, občas pomůže i táta.

Mnoho zákaznic jste získala díky akcím, nedávno jste měli stínové focení, kde jste ve spolupráci s fotografem Matym Hanákem a jeho sestrou Lucií Hanákovou, nalíčili a vyfotili 77 žen technikou low-key (fotografie, na níž je jedna polovina tváře ve stínu, druhá ve světle, zachycuje charakter osobnosti pozn. red.) Plánujete podobnou akci znovu? Jaké další akce nabízíte svým zákaznicím?

Bylo to dost náročné, stačilo 77 žen, víc už jsme nepřibírali. Pro zákaznice nabízím průběžně kurzy líčení, nebo jsem pořádala make-up party. Ty spočívají v tom, že dojedu za několika ženami, ideální jsou tak tři až čtyři ženy, nalíčím je, vždy s vysvětlením, jakou mají pleť, co používat, a jak se líčit podle příležitosti či oblečení. Líčím je podle jejich představ, buď volíme večerní líčení, někdy extravagantní. Obvykle pak ženy jdou někam do společnosti. Jednou jsem třeba líčila až dvacet žen, což byla práce asi na šest hodin, nebo si mě pozvou firmy na večírek.

Jste šikovná, našlo si vás již mnoho žen, kromě toho absolvujete různé kurzy, soutěžíte a vyhráváte. Nyní jste se dostala do finále soutěže Fotomake-up 2014, která bude na veletrhu World of Beauty & SPA 14. – 15. března. Co to pro vás znamená?

Dostat se do takové soutěže je hodně náročné, hlásila jsem se do této soutěže už jednou, na první ročník, v roce 2007, ale nepostoupila jsem. Brala jsem to dost těžce, dnes už ta zklamání, jak mám dceru, neprožívám. Od té doby jsem absolvovala nespočet kurzů a workshopů v Praze na vizážistiku a líčení. Tohle je obrovská soutěž, kde soutěží vizážisti, kadeřnice, pedikérky, manikérky, takže čekám nová setkání a inspiraci a kromě toho zde bude prostor pro prezentaci soutěžících, na které se budou dívat návštěvníci veletrhu. Je to největší soutěž pro vizážisty tady v České republice a moc si toho vážím, že můžu být ve finále.

Prozradíte, co vás pro letošní ročník této prestižní soutěže inspirovalo?

Letošní téma znělo Prkna, která znamenají svět. Inspirovala jsem se animovanými pohádkami Monster High pro děti, v nichž jsou hororové prvky, proto na mě ten animovaný seriál působí, že je spíš pro dospělé. Co se týká mého líčení, půjde o divadelní prkna budoucnosti a zvolila jsem takzvané líčení futuristické kostry, které je hodně propracované. Myslím, že mi také hodně pomohla práce výborné fotografky Terezy Linhartové, která mi do soutěže nafotila modelku. Co prozradím je, že modelka během líčení bude zahalená, celkový vzhled, kdy zřejmě každý bude čekat nějaký kostým kostry, bude ale úplně jiný, více ale neprozradím…(smích)