Poradce pro otevřenost veřejné správy Oldřich Kužílek se nad vstřícností města v tomto ohledu pozastavuje.

„Veřejná finanční podpora je určena pro rozvoj obecního blaha. Zde jde ale, jak už samotný název napovídá, o sdružení politicky vyhraněné, což ostatně potvrzují i prohlášení vedení Levicového klubu žen. Rozhodnutí města, dát klubu obecní finance, je tak podle mého názoru přinejmenším podivné,“ vyjádřil se.

Radnice reaguje diplomaticky

Prostějovský místostarosta Miroslav Pišťák nedokázal rozhodnutí rady města přispět klubu na jeho aktivity vysvětlit.

„Levicový klub žen neznám a částku si nepamatuji. Rada o poskytnutí podpory rozhodla, víc k tomu nemám co říct,“ reagoval.

Na dotaz, zda radnice stejně jako zmíněný klub podporuje třeba občanské sdružení Mladí konzervativci, které je spřízněno s ODS, odvětil, že nikoli.

„Nikdy nás o podporu nepožádali,“ vysvětlil místostarosta.

Mladí konzervativci o peníze nežádají

„Ani by nás to nenapadlo. Obecní peníze by měli sloužit třeba na rozvoj sportovních aktivit dětí, ne pro podporu naší činnosti,“ reagovala šéfka místních Mladých konzervativců Milada Sokolová.

Na rozdíl od konzervativců si levicové ženy umí o městské peníze říct a město na jejich prosby slyší. Jen počátkem letošního května získali díky veřejné finanční podpoře dvacet tisíc korun.

Levicové ženy si za finance od města kupují pernamentky do lázní

„Nakoupíme za ně permanentky do lázní Skalka a zorganizujeme výlet do zoo a plavbu po Baťově kanále,“ vyjmenovala Eva Slámová, předsedkyně Levicového klubu žen v Prostějově.

Připustila, že o permanentku či na výlet se může přihlásit kdokoli, ale všechny své akce propaguje klub především mezi svými vlastními členkami.

„Na Prostějovsku je nás šestapadesát,“ zmínila se.

Provázanost klubu s KSČM je nad slunce jasná

Eva Slámová tvrdí, že občanské sdružení Levicový klub žen neorganizuje pouze členky komunistiské strany.

„Všechny ale věříme levicové politice, a když to nějaká akce vyžaduje, tak na ní své přesvědčení také vyjádříme,“ prohlásila.

O něco jednoznačněji se na webových stránkách KSČM vyjadřuje předsedkyně Rady levicových klubů žen a poslankyně za KSČM Soňa Marková.

„Chtěli bychom působit trochu jako „nátlaková“ organizace na provedení změn a pozitivních opatření ve prospěch většího zastoupení žen na kandidátkách a v orgánech KSČM,“ uvádí Marková o klubu.

Provázanost prostějovského Levicového klubu žen a prostějovského OV KSČM naznačuje i adresa. Obě organizace totiž sídlí v ulici Lidická číslo 35.