„Pořádáme asi deset táborů a z nich jsou aktuálně volné pouhé dva,“ konstatovala Tereza Zajíčková z prostějovského Sportcentra DDM v Olympijské ulici. „Je to volejbalový tábor mládeže a letní stanový tábor v Kladkách,“ informovala.

Tuzemské tábory zajišťované Sportcentrem stojí obvykle do tří tisíc korun. „Jejich cena se oproti loňsku nezvedla, na rozdíl od těch zahraničních, o které letos jednoznačně vzrostl zájem,“ podotkla Tereza Zajíčková.

Minulé léto pořádalo Sportcentrum v cizině jeden tábor, letos přibyl další. Děti se za zhruba šest tisíc korun podívají do Řecka a Itálie.

Sportcentrum organizuje ve spolupráci s radnicí také tuzemský tábor pro děti ze sociálně slabších rodin. „Jedná se obvykle o děti matek, které žijí samy, a nemají peněz nazbyt,“ podotkla Zajíčková. Přihlásit se na tento tábor lze přes pracovníky odboru sociálních věcí. „Stojí kolem pětistovky, ač má skutečnou hodnotu asi tři tisíce korun,“ konstatovala s tím, že na letní tábory pořádané Sportcentrem jezdí ročně okolo čtyři sta dětí.

Tábory o prázdninách pořádají také prostějovské školy. „V nabídce jich máme deset. U sedmi z nich jsou ještě volná místa,“ informovala například Daniela Tobolová z Cyrilometodějského gymnázia, na jehož tábory vyrazí ročně asi pět se dětí. Církevní gymnázium nabízí pobyty od jednoho do dvou týdnů v Česku a na Slovensku. Ceny se pohybují od jednoho do dvou tisíc korun. „Nemajetné rodiny mohou na tábory dostat příspěvek třeba od Selestiánského hnutí mládeže,“ poznamenala Tobolová.

Originální a atraktivní prázdninový pobyt pro děti nabízí už několik let Gymnázium Jiřího Wolkra. „Je to tradiční tábor zaměřený na divadelní a filmovou tvorbu. Nabízíme v něm i scénografickou a hudební dílnu a samozřejmě sportovní vyžití,“ nechal se slyšet jeho spolupořadatel Aleš Procházka.
Na tábor, který se koná na přelomu července a srpna v Sobotíně, jezdí mladí lidé ve věku od deseti do osmnácti let.