První červnový víkend láká k návštěvě zámek Ptení. Koná se tam akce Nejlepší punkovej fest. V pátek 9. a sobotu 10. června postupně vystoupí dvanáct kapel. Startuje se v pátek 15 hodin.

Fanoušci tvrdší hudby se mohou v sobotu 10. června vydat do Plumlova. Na místním fotbalovém hřišti se koná Rock na Plumlově. Vystoupí pět kapel – Walda Gang, Limetall, Titanic, Kervežekson a The Rusters.

Další ročník napíše i populární festival Legendy se vrací. V pátek 16. června se v konickém Zámeckém parku od 18 hodin postupně představí šest kapel – Marasd, Děda Mráz, Calibos, Krápník, Gabriela V.G. a Junior.

O den později, v sobotu 17. června se koná v Prostějově U Rockyho unikátní Taneční večer s podtitulem ´To se nevrátí´. Hrát bude legendární kapela Keks doplněná o hosty z řad přátel, rodiny a bývalých členů kapely.

Ve stejný den se koná i Dobrofest, hudební festival v Dobrochově. Těšit se můžete na osm kapel jako například STS Chvojkovice Brod, Jamtour nebo Strejda Bábek Band. Akce začíná v místním parku ve 14 hodin.

V polovině července se uskuteční další ročník Rock Memory of. Na pláži U Vrbiček na břehu plumlovské přehrady se v sobotu 15. července představí šestice regionálních kapel.

Největším a nejvyhlášenějším festivalem na Prostějovsku je již dvacet let Keltská noc. Letošní, již 20. ročník se koná od čtvrtku 20. do soboty 22. července v plumlovském kempu Žralok. V programu vystoupí 20 kapel a 150 účinkujících z 12 zemí světa.

První srpnovou sobotu bude veselo v Ptenském Dvorku. Koná se zde další ročník vyhlášeného Dvorečku radosti. Vedle živých vystoupení kapel Marasd, Absolute Bon Jovi revival a RedHot Chili Peppers revival, se budou po celý den bavit děti i dospělí zajímavým programem a parádním ohňostrojem.

Na sklonku prázdnin, přesně první víkend v září, se v Prostějově uskuteční premiérový ročník Festivalu hudby a atrakcí. Od pátku 1. do neděle 3. září vystoupí pět kapel a hrát budou i tři dj´s. Pro děti bude připravena spousta atrakcí.