„Vypuštění přehrady návštěvnost areálu ovlivnilo. Kvůli uzavřené hrázi na přehradě nikdo nebyl a do kina přišli jen lidé, co šli cíleně na filmové představení pod širým nebem, ale ne ti, co by se během procházky po hrázi nebo kolem přehrady zastavili v kině. Doufám, že letos to bude jiné a že napuštěná přehradě přiláká do kina více návštěvníků," řekl provozovatel letního areálu Pavel Ošlejšek.

Letní kino sází především na české filmy a pohádky.

„Vycházíme z toho, že pokud se zkombinuje pěkné počasí a k tomu český film nebo pohádka, tak lidé přijdou," řekl Pavel Ošlejšek.

Kino si připravilo hned několik představení pro děti. Ty se mohou těšit na velké dobrodružství čtveřice hrdinů ze Čtyřlístku, na údajně nejlepší animovaný film Rebelka popisující příběh Meridy, která chce jít v životě vlastní cestou, či na animovanou komedii Já padouch II se zloduchem Gru.

Na dospělé čeká v červnu krimi-drama inspirované knižním bestsellerem Příběh kmotra, pokračování kultovního filmu Gympl či dokumentární komedie o česko-slovenském hokeji za dob socialismu Pušky, puky, pivo a psi.

V červenci uspokojí milovníky romantiky Angelika a Přijde letos Ježíšek, milovníky superhrdinských sci-fi film Avengers.

Nebude chybět ani oscarový režisér Jiří Menzel a jeho Donšajni či hudební komedie režisérky Alice Nellis s názvem Revival.

Kino nad plumlovskou přehradou promítá v červnu každý pátek a sobotu, v červenci pak navíc i ve středy a neděle. Za vstupné lidé zaplatí osmdesát korun. Hlediště letního kina nabízí pro milovníky filmových představení pod širým nebem více než tisíc míst. 

Program letního kina na červen

Pátek 13. 6. ve 21.30

Rychle a zběsile 6

Sobota 14. 6. ve 21.30

Příběh kmotra

Pátek 20. 6. ve 21.30

Vejška

Sobota 21. 6. ve 21.30

Pušky, puky, pivo a psi

Sobota 28. 6. ve 21.30

Kandidát

Neděle 29. 6. ve 21,30

Čtyřlístek

ČERVENCOVÝ PROGRAM