„Certifikát výjimečnosti propůjčuje TÜV SÜD Czech českým firmám napříč všemi oblastmi průmyslu a služeb již tradičně, sedmým rokem," informovala mluvčí TÜV SÜD Czech Štefánia Recskyová a upozornila, že podmínkou pro získání ocenění je úspěšné absolvování vícenásobného prověřování služeb, procesů či výrobků.

„Oceněná firma tedy musí být držitelem více certifikačních dokumentů, jež garantují, že firma usiluje o neustálé zlepšování výroby či přístupu k zákazníkům, zaměstnancům a životnímu prostředí," dodala mluvčí TÜVu s tím, že letos společnost propůjčila Certifikát výjimečnosti dvanácti českým firmám. Kromě smržického LASKI ocenění získali například Kofola, a. s., Com-Pakt Energy, a. s., I. B.C. Praha spol. s.r.o., dodávající pro chemický a plynárenský průmysl nebo Vítkovice Cylinders a. s. zaměřené na bezešvé tlakové lahve či tlakové nádoby.

„TÜV SÜD je mezinárodním koncernem a působí na osmi stech místech po celém světě, proto je Certifikát výjimečnosti pro naši firmu významný," zdůraznil jednatel LASKI, které vyrábí již víc než dvacet let speciální komunální stroje, jako jsou frézy na pařezy, štěpkovače, drážkovače, vysavače na listí nebo zametací kartáče.

Měří i hluk a vibrace

Společnost TÜV SÜD se svými mezioborovými týmy specialistů zajišťuje kromě optimalizace techniky a systémů také konkurenceschopnost firem na globálním trhu.

„TÜV SÜD u nás sledují řízení a výrobu. Jezdí k nám na různá měření, například nám prováděli měření hluku a vibrací," představil spolupráci s nadnárodní společností konstruktér LASKI Lukáš Beránek a jeho slova potvrdil sám ředitel společnosti TÜV SÜD Czech Rostislav Suchánek. „Společnost LASKI je výjimečná, pečlivě se starají o systém řízení a výrobu. Přes naši společnost firma LASKI například prováděla certifikaci na hluk."

Předávání proběhlo decentně a samo LASKI Smržice, které spolupracuje například i se zahraničními půjčovnami komunální techniky jako je například anglické Arbrep Services (půjčovny v Londýně, Hampshiru, Brightonu a jinde), certifikát přijalo se vší skromností.

„Pozvání nám přišlo pár dní před předáním. Ve čtvrtek ráno jsme nasedli na Pendolino a jeli jsme do Prahy pro ocenění," řekl šéf LASKI Zdenek Zapletal a shodl se s Lukášem Beránkem, že jediný zádrhel byl v hledání hotelu, kde mělo dojít ke slavnostnímu předání.